Domácí povzbuzeni dvěma předchozími výhrami začali aktivněji, ale dlouho se do větší šance neprosadili. Až při vyloučení Kokeše nejprve Indrákova tečovaná střela ve 12. minutě mířila těsně vedle a za chvíli už zpoza branky díky odrazu o výstroj gólmana Petráska otevřel skóre Kratěna. Další nadějné střelecké příležitosti Indiáni prováhali a naopak v 16. minutě z ojedinělé akce na druhé straně vyrovnal po výjezdu od zadního mantinelu Jakub Černý.
V úvodu prostřední části domácí dohrávali přesilovku a Vervu od pohromy uchránil při ráně Kratěny jen skvělý Petrásek. Vzápětí zaváhání Pavlíka při rozehrávce nepotrestal z dobré pozice zakončující Indrák. Plzeňský nápor vrcholil ve 25. minutě, kdy volný puk v brankovišti nedotlačili do sítě Hrnka se Lvem. Lev navíc za seknutí Petráska putoval na trestnou lavici.

Během následné přesilové hry nejprve gólman Machovský dokázal vyrazit pokus Pilaře z mezikruží, ale na přesnou bombu Jakuba Černého z pravého kruhu už nedosáhl. Dokonaný obrat hosty viditelně povzbudil, ale lépe bruslící domácí po polovině utkání znovu převzali iniciativu. Ve 32. minutě po přihrávce Svobody z rohu zblízka srovnal na 2:2 kanonýr Kubalík.

Před pauzou hosté ještě obětavě ubránili oslabení. Patnáct vteřin po zahájení závěrečné třetiny ovšem Kratěna dlouhým pasem našel rozjetého Kubalíka a ten tváří v tvář Petráskovi nezaváhal. Vedení mohli Západočeši rychle navýšit, po tlaku v útočném pásmu však neuspěli nebezpečně zakončující Lev, Stach, ani Hrnka. Hosté poté nezužitkovali početní výhodu a neměli sílu na zvrat. Naopak v 59. minutě při přečíslení dvou na jednoho připravil Svoboda třetí trefu pro Kubalíka a Plzeň až napotřetí v sezoně proti Litvínovu bodovala.