Kouzlo litvínovského ledu pominulu. Domácí neporazitelnost litvínovské Benziny uťali nájezdníci z Třince. Ti na Hlinkově stadionu slavili vítězství 4:2, když se dvakrát prosadil střelec Lukáš Zíb. Ten nakonec přidal i asistenci u čtvrtého gólu do prázdné branky, kterou Oceláři pečetili na severu Čech svou spanilou jízdu extraligou. Třinečtí totiž bodovali pošesté v řadě, v osmi zápasech padli jedinkrát a to s Pardubicemi.

„Je to super. Samozřejmě mě těší, že se mi podařilo dát dnes dvě branky a na jednu přihrát. Věděli jsme, že Litvínov se bude chtít po minulé vysoké prohře doma semknout a bodovat. Nám se naštěstí podařilo zápas otočit a dovést do vítězného konce,“ byl spokojený muž večera Lukáš Zíb.

„Samozřejmě škoda. Přišli jsme o domácí neporazitelnost. Na druhou stranu ale musím říct, že Třinec hrál výborně. Zaslouženě dnes vyhrál. Šance jsme dnes měli, ale bohužel,“ kroutil hlavou domácí zadák Richard Jareš.

„Bylo to dnes vyrovnané utkání. Jsme rádi za body a za to, že kluci dokázali otočit už čtvrté utkání, které jsme prohrávali,“ sdělil své dojmy po zápase kouč Třince Pavel Marek. „Neodehráli jsme špatný zápas. Měli jsme dost šancí, abysme dokázali zvítězit. Bohužel soupeř nám odskočil o jednu branku a ta byla vítězná,“ mrzelo domácího lodivoda Jiřího Kučeru.

Litvínov – Třinec 2:4

Třetiny: 2:1, 0:1, 0:2

Muž zápasu: Zíb

Litvínov: J. Hübl (Brzobohatý) - Kroupa, Švarný, Gula, Jareš, Kubát, Skuhrovec, Kousalík – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Vopat, Trávníček, Majdan - Gerhát, Rindoš, Kafan. Trenéři R. Reichel a J. Kučera.

Třinec: Vojtek (Duba) - Hrabal, Krajíček, Zíb, Vágner, Lojek, Štach - Mičulka, Hořava, Růžička - Polanský, Kohn, Peterek - McGregor, Květoň, Bonk - Polák, Varaďa, Adamský - Podešva, Hrňa. Trenéři P. Marek a B. Kopřiva.

Branky a nahrávky: 6. V. Hübl (Kroupa, Švarný), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Stach, Květoň), 35. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Kohn, Polák), 60. Bonk (Růžička, Zíb). Rozhodčí: Minář, Pörson - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 3 421.