Krušnohorce dovedli k výhře nad Pardubicemi 5:1 noví trenéři Rulík s Hořavou, kteří se týmu ujali ve středu. Na jejich úspěšné premiéře u Vervy měly velký podíl posily z minulého týdny – Rosa s Jánským totiž zadělali na vytoužené body úvodními dvěma góly. Probral se i střelec Lukeš a trefil se dokonce i hrající místopředseda představenstva Šlégr, který pod Hořavou působil už v Omsku.

„Je to úžasný pocit dát po třech letech gól. Další skvělé pocity jsem měl hned, jak jsme začali střílet další góly," smál se Jiří Šlégr. „Jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit a přerušit sérii osmi porážek. Měli bychom na tomhle výkonu začít stavět, zase to ale nesmíme nějak přeceňovat a dál pracovat," nabádal zkušený bek.

Severočeši v 15. kole potvrdili, že se jim doma na Pardubice daří, když je na svém stadionu porazili už sedmkrát za sebou.

Litvínov neponechal nic náhodě a při problémech s defenzivou povolal z Českých Budějovic zadáka Posmyka. A domácí obrana v čele s Francouzem vydržela s čistým štítem až do 45. minuty. To však Litvínov vedl už 4:0. Inkasovaný gól s rozjetou Verou nezamával a Severočeši se tak po osmizápasovém půstu mohli konečně radovat z bodů. Klíčem k nim byl nástup do třetí třetiny, kdy Šlégr s Hüblem během 48 sekund posunuli svůj tým z 2:0 na 4:0.