Tygři loupí na soupeřových kluzištích, body si přivezli z Mladé Boleslavi Českých Budějovic i teď z Pardubic. Verva se nastartovala, vyhrála tři zápasy z posledních čtyř, takže i na litvínovském stadionu panuje poměrně dobrá nálada.

ORSZÁGH: KONEČNĚ VYUŽITÁ PŘESILOVKA

Litvínov se po tragickém rozjezdu a sérii pěti domácích porážek začíná ze dna tabulky zvedat.

„Úvod nám nevyšel, ale hodili jsme to za hlavu, udělali za tím tlustou čáru. Jsme rádi, že úspěšnou sérii natahujeme. Liga je našlapaná, dvě výhry vás posunou o čtyři místa, dvě porážky třeba na poslední příčku. Chceme dávat víc gólů, stoupat pořadím a mít klid na práci,“ řekl po úterní výhře 4:3 na samostatné nájezdy nad Olomoucí litvínovský trenér Vladimír Országh a pochválil hráče, jenž naskočili po delší pauze(Doudera, Látal) i čtvrtou útočnou formaci, která chytila šanci za pačesy.

Výhra znamená i další bod zlomu. Zatímco v minulém ročníku Verva s Hanáky čtyřikrát prohrála, tentokrát se bodů dočkala. „Do poloviny zápasu to bylo vyrovnané, pak jsme byli lepší a je škoda, že jsme nedokázali víc odskočit a získat body tři. Konečně jsme dali gól z přesilovky,“ uvedl spokojený slovenský kouč.

Zkušený útočník Richard Jarůšek je rád, že jeho mužstvo získalo alespoň dva body. Podle něj hraje tým týmově, snaží se držet taktiku a bruslit. „Chtěli jsme zapomenout na utkání v Hradci, ale nakonec zápas skončil až na nájezdy. Škoda, mohli jsme mít body i tři. Za gól jsem rád, ale mohl jsem jich dát i víc,“ uvedl 29letý reprezentant Jarůšek s tím, že Olomouc má nepříjemný, urputný, defenzivní styl: „Z obrany už hraje teď skoro každý, i my.“

Olomoučtí brali za vděk, že si ze severu Čech vezou alespoň něco. „Hned v prvním střídání jsme dostali gól, pak skóre otočili, ale postupně převzal iniciativu soupeř a nás podržel brankář Konrád. Nájezdy, to už je loterie, škoda, že jsme při nich trefili břevno,“ uvedl olomoucký trenér Jan Tomajko s tím, že domácí měli lepší pohyb a souboje. Na jeho svěřencích se dle jeho slov projevil náročný program a cestování.

„V naší situaci bod bereme, ale je škoda, že jsme nezískali více. Utkání bylo dolu nahoru, oba týmy mohly urvat více, ale Litvínov měl více šancí, my hořeli v obraně, a tak bod bereme,“ uvedl centr čtvrté olomoucké formace Petr Kolouch.

Jemu se v Litvínově daří – opět dal dvě branky. „ Za góly jsem rád, ale škoda, že nevedly k lepšímu výsledku.“

AUGUSTA: PROTRHLI JSME SMŮLU

V libereckém dresu zazářil na pardubickém ledě dalšími dvěma góly jiný střelec posledních dní Dávid Gríger.

„Odehráli jsme tu velice dobré utkání. Drželi jsme vedení a jsem rád, že se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu. Po zápasech s Vítkovicemi a Litvínovem jsme hodně zlepšili osobní souboje. Uhrávali jsme kotouče v prostorech, kde to bolí. Udělali jsme další krok dopředu. Už před tím jsme si vytvářeli šance, ale kousíček nám chyběl. Hráli jsme poctivější hokej, který víc bolí,“ komentoval výhru 4:1 na ledě pardubického Dynama spokojený trenér libereckých Bílých Tygrů Patrik Augusta.