33letý Czuczman přišel na sever Čech před touto sezonou z finského Ilves Tampere. Předtím se snažil proniknout do nejslavnější hokejové soutěže na světě, výsledkem byly dva odehrané duely za Penguins v ročníku 2020/2021. Czuczman má plno zkušeností z AHL a dalších nižších zámořských soutěží. 

Václav Nedomanský se raduje ze vstřelení první branky v utkání se sovětským svazem na mistroství světa 1971 ve Švýcarsku.
StB na mě donášeli reprezentační trenéři, šokuje Václav Nedomanský ve své knize

Na to, že je pod Krušnými horami jen pár měsíců češtinu zvládá velmi dobře. „Myslím, že se zlepšuju. Snažím se zachytit hlavně výrazy, které se mi hodí v každodenním životě. Jako první hokejový slang, pak abych si uměl nakoupit a objednat v restauraci," řekl v prosinci portálu hokej.cz.

Podívejte se, jak Kevin Czuczman mluví česky: 

Český jazyk Kevinovi přijde daleko lehčí než ten finský. „To rozhodně. Moje žena pochází z Chorvatska, umí jazyk, to mi hodně pomáhá. Docela dost slovíček se mi zdá podobných, na začátku mi to trochu pomohlo. Nebudu lhát, někdy je to těžké, hlavně s těmi vašimi ž, č, ř…"

Kuriózní nájezd
Dojemné scény útěchy: Klučík v bráně plakal po kanonádě, chce být jako Hašek

Czuczman, který obléká dres s číslem 27 jako odkaz na svůj idol Scotta Niedermayera, zatím za Litvínov odehrál 34 zápasů, ve kterých si připsal čtyři asistence. Na první extraligovou branku zatím čeká.