Lepší návrat jste si snad ani nemohl přát. Máte vysokou výhru, vy jste ji ozdobil brankou. Jaké je to, být zpět v Litvínově?

Paráda, dali jsme šest gólů, porazili jsme silný tým, hráli jsme dobře. Samozřejmě nám Jarda Janus výborně zachytal, diváci nás hnali. Myslím, že se dneska museli všichni dobře bavit.

Vy jste nastoupil v jedné lajně s Jakubem Petružálkem, se kterým se dobře znáte a už jste spolu hráli. Vybavily se vám vzpomínky?

Určitě, bylo to hned. Hráli jsme spolu dlouho, vrátilo se nám to už při ranním tréninku. Na ledě o sobě víme, samozřejmě to nechci vynášet do nějakých přehnaných výšek, ale bylo to strašně příjemné si s ním zahrát. A samozřejmě i s Jurou Mikúšem, což je taky super hokejista.

Vysokou výhrou jste přerušili nepříznivou sérii, u které jste tedy vy nebyl, ale jaká je nálada v kabině.

Je to fajn, ale samozřejmě nám ještě chybí nějaké body, abychom se dostali do lepších míst, máme více odehraných zápasů než ostatní týmy. Porazit silný Liberec je super, o to cennější to je.

Litvínov o vás usiloval už v létě a nakonec došlo k vašemu návratu až teď. Jak k němu došlo?

Přesně tak, já jsem se bavil s Jirkou (Šlégrem) už v létě, ale tam to bohužel nevyšlo. Teď se Jirka ozval Liborovi (Zábranskému), byla to otázka nějaké důvěry z Liborovy strany, protože jsem se vracel po těžším zranění a nebylo to v Brně ode mne ideální. Stále to ještě není ideální, moc dobře to vím. Snažím se, aby to ideální zase bylo, abych se hokejem bavil. V Brně už asi nechtěli čekat a tak se tenhle trejd asi zrodil. Jirka zavolal Liborovi, že by o mě měli zájem. Chtěl jsem jí do týmu, kde mě chtějí a navíc ještě domů.

No a doma na úvod hned gól.

Je to paráda, já si myslím, že je tady nejhezčí písnička, která tady oslavuje góly. Rád jsem si jí poslechl už u prvních dvou gólů, které dali kluci a pak, když jsem se prosadil i sám. Hned se mi vrátily vzpomínky, protože tuhle písničku jsem tady slýchával, když jsem chodil na hokej a díval se na ta velká jména, která tady hrála.

Už přihrávka před gólem od Mikúše byla parádní.

Tam to skvěle Petry (Petružálek) vybojoval na modré, hodil to dolů Mikimu (Mikúšovi) a ten to poslal na mě. Gólman se přesouval přes celé brankoviště, ještě tam byla liberecká hokejka a já přemýšlel nad střelou, ale šlo to do takové pozice, že jsem moc střílet nemohl. Stáhnul jsem si to, když jsem se podíval do branky, tak jsem tam nikoho neviděl a zakončil.

Před týdnem jste v Litvínově pomáhal dvěma body k výhře Brna a tak jste to teď odčinil, že?

(smích). Snad jo. Naštěstí si mě kluci v kabině ani moc nedobírali. Akorát jsme si ráno dali výherní báčko. Kluci ho po porážkách prý nehrají, ale já jim řekl, že já ho jako výherní mám (smích).