Litvínov má za sebou první důležitou bitvu v předkole play – off s Plzní. Vyhrál jí 4:2. Dnes od 17.40 hodin se hraje druhý zápas. „Série je teprve na začátku,“ říká po vítězství domácí kapitán Roman Vopat.

Jaké bylo první utkání s Plzní.
První zápasy série jsou vždy nejtěžší. Série se hraje na tři vítězná utkání, může být i pět zápasů. Hrát s oslabenou sestavou je někdy pro hostující mužstvo horší než, kdybychom byli v plné sestavě, protože mužstvo se více semkne a hraje obětavěji. Dneska se to ukázalo, musím pochválit mladé, hráli výborně. Byl to týmový výkon.

Taková výhra asi zvedne sebevědomí.
Určitě, po každé výhře se zvedne sebevědomí. Ale jak říkám, ještě není nic hotovo – Plzeň má výborné mužstvo, série bude náročná. Viděli jste hodně osobních soubojů, začalo se více přiostřovat. Tahle série teprve začíná.

Vy jste si dnes hodně zahrál. Z ledu jste skoro neslezl.
Když chybí elitní hráči, tak se musejí nějak nahradit ať už technickou hrou nebo bojovností. Ale měli jsme týmového ducha a odbojovali celých šedesát minut.

Navíc vám vyšly přesilové hry.
Zaplať pán bůh, že nám to začalo chodit. Doufám, že nám to vydrží.

Hráli jste proti Strakově lajně. Náročné?
Bylo to záměrně. Jednu branku co dali, tak bylo vidět, že Stráča (Martin Straka) je rychlejší jak já, že jsem ho neuchodil (úsměv), ale dali jsme o dvě branky více jak oni a vyhráli.