HC Most – HC Dukla Jihlava 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Jihlavští hráči začali v Mostě hned od začátku svižně bruslit a dostávali domácí borce pod tlak. Z toho také pramenilo otevření skóre. Ve vlastní početní nevýhodě vystihl chybu mostecké obrany forvard jihlavské první lajny Čachotský a překonal domácího Fialu. První lajna Jihlavy nakonec v Mostě zaznamenala všechny čtyři branky.
Dukla po vstřelení vedoucí branky dále tlačila na domácí. Pár sekund po patnácté minutě se prosadil extraligovými zkušenostmi prověřený kapitán Oldřich Bakus, který byl bezesporu nejvýraznější postavou hostů. Bakus působil sezónu i u extraligového HC Chemopetrol dnes HC Litvínov.
Do konce prvního dějství, ale HC Most dokázal ještě snížil na rozdíl jediné branky. V oslabení přišla Kudrnovi přihrávka od Míky, toho si hosté nepokryli a přišel první gól Mostu.
Čtyři branky přinesla druhá třetina střetnutí. Hosté se několikrát dokázali uvolnit ke střele, ale Fiala kryl.
V polovině dějství se utrhl útočník Rytnauer po spolupráci s Bakusem a překonal mladého Fialu. Bakus přihrával i na první branku hostů. Ale domácí dokázali vzápětí odpovědět opět Kudrnou a ten bez větších problémů překonal brankáře Řehoře. Neuplynula snad ani půl minuta a bylo srovnáno, ke slovu se dostal mostecký střelec Plachý a stav byl 3:3.
Vyrovnání přineslo i střídání brankářů u hostů, za Řehoře přišel Kaspar Zgraggen.
Tenhle tah ovšem hostům nevyšel, Zgraggen neměl v Mostě svůj den a později byl kritizován společně s Řehořem i trenérem.
Ve 32. minutě hosté opět zahrozili. Do mostecké obrany se zakrojil Hradecký, ale jeho průnik branku neznamenal.
Pěknou teč si připravil těsně před koncem třetiny Plachý, který střelu Stříteckého v přesilové hře usměrnil za čerstvého lapače Dukly.
Jihlava brzy po zahájení poslední třetiny stihla srovnat opět nejproduktivnějším Bakusem na 4:4, přihrával mu neméně aktivní Čachotský po kombinaci s Rytnauerem. To byl ovšem ze strany slavné Dukly všechno.
Most měl v 54. minutě výhodu přesilové hry pět na tři. Chvilku po vypršení prvního trestu se nemýlil Koláček – 5:4. Hosté odvolali při své přesilové hře pět na čtyři dvě minuty před koncem brankáře a v šesti se pustili do Mosteckých, kteří se snažili jen z dálky trefovat do odkryté klece a odprostit se od tlaku hostů. Brankář Jihlavy se nakonec musel vrátit do branky, aby mu cestu domů ještě více znepříjemnil Zaťovič, který svou trefou v čase 59:24 definitivně zlomil Jihlavu.
Sestava Most: Fiala - Martínek, Charousek, Stříteský, Plaček, Szakál, Kubát, Suchánek, Šulc - Urban, Míka, Kudrna - Plachý, Sýkora, Metlička - Nedrda, Kováč, Zaťovič - Nekvinda, Koláček, Kašťák
Sestava Jihlava: Řehoř (31.Zgraggen) - Míka, Staněk, Kuchyňa, Kašpar, Martinka, Štrach, Klíma, Duben - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Nekvasil, Hradecký, Říha - Suk, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Holuša, Ježek.
Branky a asistence: 20. Kudrna (Míka), 30. Kudrna (Koláček, Míka), 31. Plachý (Metlička, Sýkora), 39. Plachý (Stříteský, Sýkora), 57. Koláček (Sýkora, Plaček), 60. Zaťovič (Koláček, Kudrna) – 8. Čachotský (Bakus), 16. Bakus (Kuchyňa), 30. Rytnauer (Bakus, Kuchyňa), 43. Bakus (Rytnauer, Čachotský).

Řekli po zápase:
Ladislav Kolda (HC Most) : My jsme dnešní utkání nezačali dobře, dostali jsme se pod tlak a soupeř se dostal do vedení 3:1. Potom se nám povedl šťastnými góly obrat na 4:3, ale zase jsme lacino inkasovali na 4:4. Je vidět, že nejsme v herní pohodě, kluci jsou nervózní, ale nakonec jsme to dokázali a připsali jsme si důležité vítězství. Čeká nás volný víkend, odpočineme si, zklidníme se a pokusíme se zkonsolidovat kádr.
Petr Jaroš (as. Dukla Jihlava) : Začali jsme dobře, vedli jsme 2:1, potom dokonce 3:1 a kluci si začali myslet, že to snad půjde samo. Přestali jsme hrát, bruslit, nehráli jsme to, co jsme si řekli. Změnili jsme úplně náš styl hry. Proto to dopadlo, jak to dopadlo. Jsem zklamaný.