Ten však už nemá za úkol dovést hokejovou Vervu do play off. Hlavní cíl je jiný – záchrana! „Chci se vyhnout baráži,“ hlásí Jeřábek.

S týmem jste už téměř týden. Jak jste se s hráči sžil?

Byli jsme hodně pohromadě, protože jsme trénovali i dvoufázově. Bylo to perfektní, kluci k tomu přistoupili výborně. Myslím si, že jsme z toho měli všichni dobrý pocit. Teď to akorát potřebujeme převést do zápasů.

V jakém rozpoložení jste tým převzal? Série proher a pokles v tabulce musely na psychice hráčů zanechat stopy…

Ta psychika tam byla znát. Musíme odehrát dobrý zápas. Věřím, že kluci se nakopnou, jsou to kvalitní hráči.

Na co jste se v trénincích nejvíce zaměřil?

Tréninky byly kondiční, hodně jsme bruslili a dělali souboje jeden na jednoho, dva na dva. V pátek a v sobotu jsme měli volno a od neděle to směřujeme ke středečnímu zápasu s Kladnem.

Jak se na obnovenou premiéru na lavičce Litvínova těšíte?

Já se na ten zápas samozřejmě těším. Litvínovští fandové jsou perfektní a mužstvo ženou. My jim to musíme oplácet výsledky a body.

Změní Litvínov pod vaším vedením zásadním způsobem projev hry nebo žádné razantní zásahy do mužstva nechystáte?

Všechna mužstva hrají víceméně stejně. Akorát chceme trochu změnit hru v obranném pásmu, jsou to jen maličkosti.

Jak to vidíte s návratem Jiřího Šlégra, který začal s týmem trénovat?

Nevím, jaká je šance, že by mohl nastoupit do utkání. Jirka byl s námi na tréninku jen párkrát, na začátku na deset minut a pak na dvacet. Nevím, co bych k tomu řekl.

On sám tvrdí, že comeback do extraligy nevidí optimisticky…

Teď by to určitě nešlo. Musel by hodně potrénovat, on to ví sám nejlépe.

Litvínov může povolat posily z prvoligového Ústí i Litoměřic. Odhodláte se k tomuto kroku nebo vsadíte jako váš předchůdce Jiří Kučera na vlastní juniory?

Myslím si, že mužstvo je dost silné a navíc naši junioři se jeví dobře. Junioři teď budou hrát spolu čtvrtý útok a uvidíme, jak to bude dál.

Jaký úkol jste dostal od vedení klubu? Máte tým dovést do play off nebo zachránit?

Dávám si za cíl získat co nejvíc bodů a vyhnout se baráži. Každý bod je pro nás důležitý, bodová série by nás mohla nastartovat.

Myslíte ještě vůbec na předkolo play off? V posledních pěti zápasech byste museli získat o osm bodů víc než desáté Brno a to není příliš reálné…

Bylo by to moc pěkné, ale já koukám dolů, tam je to nebezpečnější.

Rozlosování vám příliš nenahrává – v posledních třech kolech hrajete v Liberci, na Spartě a v Pardubicích, před tím ještě narazíte na Plzeň…

Potřebujeme každý bod a nemůžeme koukat na to, s kým hrajeme. Dneska je každý soupeř těžký, tabulka je hrozně vyrovnaná.