Ze scénáře letních přípravných zápasů ubyde čtrnáctá, předposlední kapitola. Litvínovští hokejisté mají před sebou poslední blok přípravy na nadcházející ročník extraligy. A jak rychle se start nejvyšší soutěže blíží, začíná být v HC Verva Litvínov jasno nad sestavou.

„Brankářskou jedničkou by měl být Martin Volke, pro výsledky testů si jede Petr Franěk,“ řekl litvínovský trenér Vladimír Kýhos.

Dnes se vůbec poprvé v historii na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky, tradiční baště na severu Čech, představí hráči z prvoligových Benátek nad Jizerou.

„Zatím vám přesně neřeknu, kdo v brance nastoupí. Variant zatím existuje více,“ uvedl kouč.

Ten naopak potvrdil, že by se po komplikacích a několika operačních zákrocích s ramenem dnes na ledě mohl ukázat zkušený útočník Martin Ručinský.

Do obrany se vrací i uzdravená posila ze slovenského Popradu Ján Brejčák. „Už s námi trénoval, proti Benátkám nastoupí,“ potvrdil Kýhos. Mimo hru tak zůstává už pouze zraněný forvard Michal Trávníček, u kterého se zapojení do hry dle vyjádření trenéra bohužel nepočítá na dny, ale delší dobu. A zkušený bek Vlastimil Kroupa, jenž koncem minulého týdne kvůli zdravotním důvodům ukončil kariéru.

Po dnešním utkání proti Benátkám čeká HC Verva Litvínov už jen čtvrteční generálka proti Chomutovu. Oba zápasy začínají v 17:30.

Nejvyšší soutěž zvedne oponu 16. září, kdy v 1. kole přijede na litvínovský stadion tým HC Energie Karlovy Vary. Jen o dva dny později zavítá na sever Čech budějovický HC Mountfield.