Indiáni porazili  Litvínov v rozhodující sedmé bitvě 4:3 a vyválčili si postup do semifinále play-off. Tam se obhájci extraligového bronzu střetnou s pražskou Slavií. Série začíná v neděli a v pondělí zápasy v Praze.

Vypjatý, dramatický a do poslední chvíle napínavý, takový byl středeční souboj o vše.

Plzeňští měli navrch, dvakrát se ujali vedení, jenže hosté dokázali nepříznivý stav 1:2 dvěma góly otočit. Jenže bojovníci kolem Martina Straky si v úvodu třetí části trefami Kašpaříka a Johnsonovou tečí bomby obránce Slováka řekli o postup.

Osudový boj kdo s koho dlouho ovlivňovaly přesilovky. Až do stavu 2:3 pro hosty.

Plzeňští se sice tlačili víc za gólem, ale Hollweg po nájezdu se Strakou a Kovářem ještě na brankáře Francouze nevyzrál. Až v následné přesilovce Slovák vybídnutý Vlasákem vymetl horní růžek litvínovské svatyně – 1:0.

Litvínovští ale do druhé třetiny vlétli jako vosy a na gólmana Mazance zle dotíral Hübl. Navíc za zdržování hry byl ve 24. minutě vyloučen domácí Frolo a po 31 vteřinách byl zpátky. Střelu Kubáta usměrnil za Mazancova záda zblízka Sklenička – 1:1. I dál se víc hrálo v plzeňské třetině a poměr sil změnilo až vyloučení Ručinského. Přesilu Indiánů navíc svým prohřeškem zvýšil ještě Gula a Kovář trefou z levého kruhu rozburácel podruhé vyprodaný stadion – 2:1. Jenže, když potom zase pykal St. Pierre, hosté vyšachovali bránící kvartet a Hübl do odkryté klece srovnal – 2:2. Ve 35. minutě ocenili sudí atak Hollwega na Gulu u mantinelu trestem na pět minut a do konce utkání. Záhy se na trestné ocitl i další Plzeňan a 19 vteřin před koncem dvouminutové výhody pět na tři unavené trio obránců i Mazance překonal Posmyk.

Hned po otevření třetí části ale škodováci vrátili bitvu na začátek. Dvořák před Francouzem nabídl gól Kašpaříkovi. V čase 51:11 pak bomba Slováka odrazem od Johnsona zaplula mimo dosah Francouze a šlo o vítězný gól. Martynek totiž po sólu Mazance nepřekonal a dorážku Kubáta zastavila tyčka. Hosté se vinou nekázně už nedostali k nějakému tlaku a slavili domácí.