Verva tak po delší pauze, neboť v pátek nehrála, přišla o dosavadní sérii z úvodu sezony a prvně odešla z extraligové bitvy bez zisku bodu. Hvězdou střetnutí byl legendární útočník Jaromír Jágr, který svůj tým dotlačil za vítězstvím dvěma góly a jednou asistencí. Dvakrát přihrával i další matador v sestavě vítězů bývalý reprezentant Tomáš Plekanec.

Litvínov přitom do role favorita pasovala bilance z předloňské sezony, kdy ovládli chemici všechny čtyři duely. Za zmínku stojí především ten úplně poslední, který se odehrál v 52. kole. Klání totiž mělo rozhodnout, kdo opustí nejvyšší soutěž. Černého Petra si nakonec vytáhlo Kladno, protože Litvínov zvítězil 6:2. Na setrvání mezi elitou se tehdy podílel čtyřmi body Viktor Hübl.

Tentokrát se ale Rytíři v duelu 5. kola nejvyšší soutěže prosadit dokázali. V úvodní třetině je dostal do vedení v 16. minutě Nicolas Hlava a od té doby hosté jen dotahovali.

Zápas sledovalo 4 700 diváků, kteří viděli v 53. minutě ještě tyč litvínovského Matěje Stříteského.
Kladno se tak dočkalo prvního bodového zisku i výhry.
Extraliga hokeje, 5. kolo:

Kladno - Litvínov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Hlava (Jágr, Plekanec), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec) – 23. L. Stehlík (M. Havelka), 45. Straka (Stříteský). Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Komárek, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 4 700.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Suchánek, Wood, Nilsen – Hlava, Plekanec, Jágr – Kristo, Kubík, J. Strnad – Račuk, Filip, Dvořáček – M. Beran, Pitule, O. Bláha.

Litvínov: Godla – Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Hrbas, Strejček – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Jícha, Straka – Zygmunt, M. Havelka, L. Stehlík.