„Někomu tu cenu dát museli. Celý tým zabojoval,“ usmíval se skromně po zápase Strejček, který kromě pár zápasů v extralize za Litvínov sbíral především prvoligové starty v HC Most, v Litoměřicích nebo Kadani. Jenže Verva má momentálně v zadních řadách problémy – Kubát se vydal do zahraničí, Sorvik je zraněný, tvrďák Baránek má stopku. A šanci tak dostávají beci s malými zkušenostmi v elitní lize. A „zelenáči“ se jí pořádně chytli.

„Je to samozřejmě šance jak se ukázat trenérovi. Mezi první ligou a extraligou je obrovský skok, to je nepopsatelné,“ přemýšlí Strejček a vrací se k extraligovému šlágru.

„Nechtěli jsme podruhé za sebou doma prohrát i s výhledem, že nás čekají zápasy venku a vletěli jsme na ně hned od začátku. Myslím, že to bylo vidět. Sice jsme dostali jako první gól, ale dokázali jsme tlačit, reagovat a zápas zvrátit,“ popisuje obránce a přidal i zajímavost. „Pro mě to byl životní zápas, zážitek. Lidi jsou tady skvělí, podporovali a tlačili nás,“ všiml si příjemného mumraje v hledišti.