„Byl to můj nejlepší zápas v české lize, parádní atmosféra, skvělý zápas," uvedl Michael Frolík, hvězda Chomutova. „Byla to smůla, mrzí mě, že jsme před plným stadionem nevyhráli," řekl litvínovský útočník Rostislav Martynek.

Hlavní hvězdou pátečního slavnostního večera se stal 24letý chomutovský forvard Michael Frolík, posila z Chicaga Blackhawks, který dal hattrick a postaral se o všechny branky vítězů v základní hrací době.

Derby mělo vzrušující průběh. Vedl Chomutov, pak zase domácí litvínovský HC Verva, avšak rozhodlo až prodloužení. Litvínov předvedl famózní výkon, hra zvedala diváky ze sedaček. Bylo naprosto vyprodáno, hala praskala, plno bylo až po střechu – 7 000 diváků.

Drama gradovalo.

Čtyři minuty a čtyři vteřiny před koncem vyrovnal slovenský útočník v litvínovských službách Vladislav Baláž – 3:3. V nastavení rozhodl hostující Mrázek. Běžela třetí minuta nastavení – 3:4.

Litvínov – Chomutov 3:4 PP (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) – 23. Michael Frolík (Půlpán, Hřebejk), 33. Michael Frolík (Hřebejk), 44. Michael Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft, Michael Frolík). Rozhodčí: Souček, Kalivoda – Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Litvínov: Franěk – Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Brejčák – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Baláž, J. Černý, Ručinský – Kubinčák, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Chomutov: Kostúr – Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – Duda, V. Polák, Důras – D. Hruška, Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.