Litvínovský hokej zažívá mizernou sezonu. A to ještě není všem dnům konec…

Jeden z nejtradičnějších klubů zůstane po pěti letech bez extraligového play off. A co je horší – bude se muset vypořádat s nástrahami play out, aby odvrátil hrozbu baráže a nejvyšší soutěž zachránil!

Přitom vyřazovací boje už měli Krušnohorci na dosah. Díky třem výhrám za sebou se hráči Vervy dokázali přiblížit na tři body k desátému místu, a tím pádem i předkolu play off. Jejich chuť a odhodlání porvat se s osudem však utrpěly vážnou trhlinu, jakmile se dozvěděli o úspěchu Třince v úterní dohrávce na ledě Pardubic, odkud si obhájce trofeje odvezl všechny body po výhře 4:1. Litvínovu rázem chybělo k postupu bodů šest.

S vědomím, že situace už je téměř beznadějná, nastoupili Litvínovští k středečnímu zápasu na ledě vedoucí Sparty, kde ztratili dvoubrankové vedení a po porážce 2:3, první pod novým koučem Vladimírem Jeřábkem, definitivně přišli kolo před koncem základní části o účast v play off.

„Už ráno jsme to viděli na rozbruslení, že atmosféra není taková a vítězství Třince mužstvo psychicky poznamenalo. Na hráče jsme apelovali, aby to vypustili z hlavy a starali se pouze o náš výsledek, ale tu psychiku lze i s ohledem na média a věci okolo těžko takhle ovlivnit,“ podotkl asistent trenéra Viktor Lukeš, jehož svěřenci inkasovali na Spartě rozhodující gól po chybě v poslední minutě.

„Je možné, že to na nás padlo poté, co jsme večer viděli výsledek Třince,“ přikývl útočník Vervy Viktor Hübl. „Byli jsme z toho trochu skleslí, ale říkali si, že se o tu poslední šanci i tak popereme, a chtěli jsme uspět, protože potřebujeme každý bod. Bohužel to dopadlo takhle. Každá taková ztráta mrzí,“ posteskl si nejproduktivnější hráč Litvínova s ohledem na play out, které ještě nikdy nehrál. „Tak se s tím snad popereme. Musíme co nejrychleji vyhnat z hlavy to zklamání, abychom pak nebyli zklamaní ještě víc. Zabrečet kvůli play off si pak můžeme na konci sezony,“ zdůraznil Hübl, který loni se svými spoluhráči vypadl až ve čtvrtfinále právě s pozdějším vítězem Třincem.

Na severu Čech věří, že se s novou výzvou vypořádají. Možná i s pomocí Jiřího Šlégra, který s týmem trénuje a chystá comeback. „Takovou situaci nikdo z nás kromě pana Jeřábka nezažil, tak uvidíme, jak se s tím vyrovnáme. Bude to pro všechna mužstva nové tím, že do toho půjdou všechny týmy s podobnými bodovými zisky,“ dodal Lukeš.

Do boje o záchranu se Litvínova vydá v pátek 2. Března, ještě před tím odehraje v neděli poslední kolo základní části v Pardubicích.