Tolik kanadských bodů jako v letošní sezoně nikdy před tím nenasbíral. Přestože hokejový útočník Viktor Hübl zažil nejproduktivnější základní část ve své extraligové kariéře, ke spokojenosti má hodně daleko. Jeho Litvínov totiž skončil poprvé po pěti letech před branami play off a čeká ho boj o udržení, který třiatřicetiletý matador nikdy v životě neokusil.

„Nejde myslet na to, že mám dobrou sezonu, když jsme nepostoupili do play off,“ říká v rozhovoru pro Deník nejproduktivnější hráč Vervy, který tři sezony po sobě získal v litvínovském dresu přes 40 bodů, letos jich bylo nejvíc – 48 (21+27).

Dá se vůbec popsat zklamání, které po neúspěšné snaze vybojovat play off cítíte?

Pro všechny v Litvínově je to velké zklamání, o záchranu nechce nikdo hrát. Poslední roky jsme hráli play off, teď se to bohužel nepodařilo. Snad se z toho oklepeme a uhrajeme play out v klidu.

Vám osobně přitom vyšla letošní sezona fantasticky, nikdy jste neměl lepší statistiky. To je ale asi jen slabá útěcha, co?

Moc mě to netěší. Známí mi říkají: Aspoň že ti to jde… Ale tím, jak se celá sezona pokazila, tak mě ani nepřijde, že se mi dařilo. Nejde myslet na to, že mám dobrou sezonu, když jsme nepostoupili do té desítky.

Kde hledat příčiny toho, že se Litvínov nedostal do play off?

Nevím, celkově těch výpadků bylo víc. Začátek byl celkem dobrý, pak tam ještě byly nějaké záchvěvy, ale celkově ta sezona nevyšla. Nebyla tam žádná série, kdybychom udělali pár vítězných zápasů v řadě. Když už to vypadalo, že se zvedneme, tak přišel takový propadák, že jsme sami nevěděli, co se děje.

Impulz nepřinesla ani dvojnásobná výměna trenéra. To jste byli na tom opravdu tak špatně, že vám to nepomohlo?

Jo, jo. Vždycky se to zkouší změnou trenéra, ale myslím si, že to bylo zbytečné. Těžko hledat nějakou chybu, kterou by trenér Kýhos udělal. My hráči jsme najednou nehráli, v trenérovi to nebylo. Bohužel jsme dělali hrubé chyby a zápasy jsme ztratili.

Co očekáváte od play out? Pro vás je to krok do neznáma.

Těžko říct. Play out se hraje pátek – neděle, takže se budeme celý týden připravovat na víkend. V play off jsme byli zvyklí hrát zápasy den po sobě, tak snad se s tím dobře vypořádáme, abychom neměli ještě větší problémy.

Se Slavií, Karlovými Vary ani s Mladou Boleslaví nemáte letos pasivní bilanci. To vám může pozvednout sebevědomí, co?

Možná nám to může v konečném součtu pomoct. Doufám ale, že to bude šlapat už od začátku play out, abychom se nemuseli strachovat až do posledního zápasu.

Je baráž velký strašák?

Někdo říká: Hlavně abyste ještě nehráli baráž s Ústím nebo Chomutovem. Já nad tím moc nepřemýšlím. Nějaký strach z baráže ale musí být, aby nás to nabudilo.

V play out by mohl nastoupit obránce Jiří Šlégr. Věříte, že by byl pro tým přínosem?

To nevím. Zkouší trénovat, ale těžko říct, jestli se dostane do zápasového tempa, aby byl pro tým prospěšný.