Ve žlutočerném dresu hokejového Litvínova sbíral první extraligové ostruhy. Teď bude za Severočechy znovu střílet góly. Centr Viktor Hübl je nejvěhlasnější posilou klubu zpodkrušných hor. Domů se vrací zČeských Budějovic, kde zpravidla vyhrával kanadské bodovánítýmu.

Viktore, jak se přestup seběhl?
VČeských Budějovicích mi skončila smlouva a nedohodli jsme se na jejím prodloužení. Přes agenta jsem tak začal hledat nový angažmá. Na prvním místě byl umě Litvínov, který mi vytvořil dobrý podmínky. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit domů, zChomutova kde bydlím to mám kousek.

Litvínov je srdeční záležitost, co?
Dost to ovlivnilo rozhodování, už se mi nechtělo znovu si zvykat někde jinde. Všechny nabídky byly vesměs stejný, ale právě kvůli tomu to vyhrál Litvínov. Taky mi vyhovuje, že se tady vždycky hrál technickýhokej.


Co se během tří sezon, kdy jste vLitvínově nebyl, změnilo?
Přišlo pár mladých kluků, jádro těch starších hráčů ale zůstalo. Velký změny nejsou, většinu klukůznám.


Po vašem příchodu jsou teď vtýmu tři Hüblové, nevtipkují spoluhráči na úkor vašeho rodinnéhoklanu?
Zatím nic neproběhlo. Možná si kluci někdy ze srandy rýpnou, ale každý už to spíš bere jako úplně normálnívěc.

VBudějovicích jste se stal vůdčí osobností, nucený odchod mrzí,ne?
Ze začátku mě to trošku mrzelo, čekal jsem, že se dohodneme na prodloužení smlouvy. Teď už ale na to nemyslím, vhokeji je to normální, stěhování mi nevadí.

IvLitvínově se od vás budou očekávat góly, jste připravený ustát tohle nevděčnouroli?
Trénuju tady jen týden a žádný tlaky nepociťuju. Zatím mi trenéři naříkali co ode mě budou požadovat.

VBudějovicích jste se honili se Slavií nebo Libercem oprvní místo, to vLitvínově nehrozí,že?
Ani vBudějovicích to tak ze začátku nebylo. První sezonu jsme se dostali do play off až zosmého místa a dokázali jsme přehrát Liberec. Něco podobnýho by mohlo nastat vLitvínově. Hlavně se musíme dostat do play off, a pak se může stát cokoliv. Loni Litvínov ukázal, že má silný mužstvo, teď se udělali nějaký změny tak doufám, že to bude ještělepší.

Proti Litvínovu se vám gólově dařilo, kdo teď bude vaší novouobětí?
Určitě si někoho najdu (smích). Proti Litvínovu to byla otázka štěstí, padali mi tam náhodný góly. Snad to teď bude padat proti jinýmutýmu.

Máte šanci prokousat se zLitvínova do reprezentace?
Stále si říkám, že když to přijde, rád budu reprezentovat, ale jinak to vůbec neřeším. Teď jsem měl dobrý sezony a vreprezentaci jsemnebyl.