Ačkoliv má 31letý hokejista střeleckou fazónu a skóruje v průměru v každém druhém utkání, Litvínovu jeho góly zas až tolik nepomáhají. Benzina pět kol před koncem základní části bilancuje na hraně postupu do předkola extraligového play off a hazarduje s dobrým jménem úspěšného klubu. „Když postoupíme, za ty góly budu rád, jinak ale přijdou vniveč,“ uvědomuje si Hübl, který v Mladé Boleslavi zaznamenal branky s pořadovým číslem 23 a 24. Jeho životním maximem je 26 gólů.

V posledním utkání jste prohráli 3:4 po nájezdech. Říkate si: bod je málo, nebo zaplať pánbůh za něj?

Určitě je bod málo. Chtěli jsme vyhrát aspoň v prodloužení nebo v těch nájezdech, ale to se nám nepovedlo.

Vy jste se o ten bod zasloužil dvěma góly a opět jste dokázal, že se na vás může Litvínov spolehnout…

Může mě těšit, že jsem dal dva góly, ale pak jsem neproměnil nájezd a to rozhodlo. Spokojený proto nejsem.

Jste nejlepším střelcem týmu, můžete mít z toho vůbec radost, když týmu se zas tolik nedaří?

Vůbec mě to netěší, už jsem to někde říkal. Když se nepostoupí do play off, tak ty góly přijdou vniveč. Když postoupíme, tak za ty góly budu rád, že pomohly k vítězství. Pokud bychom ale měli hrát jen play out, sezonu budu hodnotit jako nepovedenou.

V pátek hostíte v podkrušnohorském derby Karlovy Vary, což je váš další přímý konkurent v boji o předkolo. Teď už musíte vyhrát, co?

Teď už fakt musíme. Říkali jsme si to i před Libercem a Mladou Boleslaví… na štěstí nám nahrály výsledky ostatních týmů. Vary musíme porazit a získat tři body.

Co kdyby to nevyšlo?

Je pravda, že to bude dost rozhodující zápas, ale furt musíme hrát až do konce. Musíme teď vyhrát, nemůžeme se spoléhat na štěstí.

Od sedmého do dvanáctého místa je rozdíl jen čtyř bodů. Myslíte, že se rozhodne až v posledním kole, kdy hrajete v Kladně?

Stát se to může, ale snad k tomu nedojde. Kdyby se tak přece jen stalo, musíme věřit, že postoupíme i přes poslední zápas.

Jaká panuje nálada v kabině? Nepřepadl vás po těch čtyřech porážkách v řadě strach či skepse?

To ne, nálada je bojovná. Všichni cítí šanci a věří, že se do play off dostaneme. Každý doufá, že v tý desítce budeme.