Je to úděl sportu. Jedni vyhrávají, druzí prohrávají. Jenže podle skalních fandů litvínovské Vervy už jejich tým zažil v právě probíhající mistrovské sezoně porážek víc než dost a je potřeba s tím něco dělat dřív, než bude pozdě. Proto se rozhodli na protest proti výkonům a výsledkům mužstva úvodních deset minut zápasu HC Verva Litvínov s Pardubicemi mlčet a nefandit, a to podle hesla: Když nepomáhá hlasitá podpora, zkusíme hrobové ticho.

„Mílovými kroky se přibližujeme totálně zpackané sezoně a možná i velkému průšvihu,“ poznamenal předseda oficiálního fanclubu Ropáci on tour Jan Ptáček s tím, že on sám osobně fandí vždycky. „Tohle řešení bylo hodně krajní, nechtělo se mi do něj ani malinko. Ale fandové nemají moc možností ukázat, že je věci štvou. Nejsou schopni jasně poznat, kde je ta chyba. Ale teď už došla trpělivost i těm hodně věrným,“ pokračoval.

Protest v podobě mlčení však rozdělil tábor fanoušků v žlutočerném na dvě skupiny. Jedna mlčení podpořila, druhá byla proti. „S takovouhle akcí v této chvíli nesouhlasím. Když nepřišlo ticho na začátku sezony, nevidím důvod proč k němu sahat teď,“ vyslovil se Ondřej Moutvička. „Tak tímhle jim určitě pomůžete,“ přidal se Václav Kočí.

Protest se nakonec uskutečnil, i když přesně deset minut se nenaplnilo. Vše totiž ukončil mladý Filip Helt, který vstřelil gól právě ve chvíli, kdy litvínovský kotel začal odpočítávat konec mlčení. A mezi fanoušky propukla velká radost, ačkoli ne nadlouho. Utkání totiž skončilo další porážkou, a to 1:2. Byla to pátá domácí prohra v řadě.

Hladovka? Panenka voodoo?

„A jéje… co bude další? Hladovka za Chezu? Taky obětujeme ovci jako v KHL? Nebo budeme házet voodoo panenky? Nebo zavoláme na hráče indiánského šamana, aby z nich tu zlou formu odčaroval?“ ptal se jeden z mladých příznivců Vervy.

„Chtěli jsme jen poukázat na to, že je někde chyba a aby se zamysleli ti, kteří jsou ni zodpovědní,“ uzavřel šéf fanclubu Jan Ptáček. Dodal navíc, že při diskuzi padaly i daleko ráznější návrhy protestu. Třeba zcela prázdná jižní tribuna.