Po třízápasové vítězné venkovní sérii litvínovští hokejisté ve čtvrteční televizní předehrávce 35. extraligového kola na kladenském ledě poměrně tvrdě narazili. V přímé konfrontaci o osmou příčku tabulky, stále bez ofenzivních opor zraněného Františka Lukeše a potrestaného Martina Ručinského, podlehli tamním Rytířům jednoznačně 0:5.

Zatímco v posledních zápasech v Mladé Boleslavi a doma proti Třinci dokázali borci HC Verva Litvínov nasázet vždy pět gólů, tentokrát vyšli střelecky na prázdno. To byl hlavní důvod, proč parta ze severu Čech po dvou výhrách v posledním utkání roku na body nedosáhla.

„Kdybychom dnes hráli do půl deváté, branku bychom stejně nevstřelili,“ povzdechl si pro klubový web hlavní litvínovský trenér Jiří Kučera. „Škoda, chtěli jsme tady bodovat, ale nepovedlo se. Máme teď týden na to, abychom se připravili na další zápasy.“

Podle litvínovského kouče byl hlavní rozdíl právě v efektivitě zakončení.

„My jsme se málo tlačili do gólu, přitom šance jsme měli. Ale hráli jsme to moc na krásu. Gólmany Volkeho a Fraňka jsme po třetím inkasovaném gólu nestřídali kvůli výkonu, ale spíš aby mužstvo dostalo nějaký nový impuls,“ dodal na tiskové konferenci Kučera.

Zatímco se litvínovská výprava chystala na osmdesátikilometrovou zpáteční cestu, v kladenském táboře bylo hodně veselo.

„Už jsme doma potřebovali vyhrát, když už se to nepovedlo minule s Mladou Boleslaví. Tam jsme to pokazili my a stejně jako Litvínov tentokrát nedali gól. Za výkon a i výhru hráčům děkuji. Dnes bylo rozhodující, že se nám povedlo využít přesilovku pět na tři, to byl absolutní základ úspěchu,“ řekl kladenský trenér Petr Tatíček.

Po týdenní pauze pokračuje nejvyšší soutěž v pátek 6. ledna. Litvínov čeká duel 36. kola v Plzni.