„Udělali jsme několik změn v kádru i realizačním týmu, o kterých si myslíme, že nás dovedou do play-off. Mužstvu plnohodnotně věřím,“ hlásil před startem sezony Jiří Šlégr, hlavní trenér, předseda a generální manažer klubu v jedné osobě.

Pod Krušnými horami udělali co mohli, ale kýžený efekt to nepřineslo. Do konce první čtvrtiny základní části chybí poslední zápas a Litvínov je s pouhými třemi výhrami předposlední. O tři body před Zlínem. Vedení už došla trpělivost a rozhodlo se najít nového trenéra.

„Vzhledem k neuspokojivým výsledkům vedení již několik dní jedná s několika adepty na pozici hlavního trenéra a zároveň nevylučuje změny v hráčském kádru,“ vyhlásil Litvínov na klubovém webu po nedělní nepříjemné porážce 3:4 doma od Olomouce, po které se na hráče snesl pískot z tribun.

„Je to nepříjemné, ale nemůžeme se fanouškům divit. Hra není dobrá, já lidi chápu. Mají právo dát to najevo,“ kál se útočník Martin Hanzl.

„Chápeme nespokojenost fanoušků a uděláme vše proto, aby přišla změna a společnými silami jsme se posunuli do vyšších pater tabulky,“ snaží se klub uklidnit atmosféru.

„Všechno jde proti nám. Nemáme štěstí, nehrajeme dobře. Vždycky se sesypeme jako domeček z karet. Musíme začít u jednoduchých věcí a doufat, že se to zlomí a otočí,“ burcuje Hanzl.

Mobilizaci musí Verva stihnout do pátku, kdy bude hrát o život s dvanáctým Kladnem, na které ztrácí bod.