Lonští litvínovští mistři nastoupili v brance s Markem Pincem, poprvé po operaci s útočníkem Kristiánem Reichelem a v obraně s 18letým testovaným slovenským zadákem Vojtěchem Zeleňákem (195 cm, 97 kg), kterého loni vedl v juniorce Sparty Darek Stránský. Přesto HC Verva podlehl i podruhé během prázdnin Karlovým Varům, tentokrát 2:3. Všechny góly padly do 31. minuty.

Vedle zmiňovaného beka ze Slovenska si premiéru odbyl 20letý brankář Patrik Spěšný, jenž odchytal druhou polovinu zápasu. Bez inkasované branky!

„Byl jsem trošku nervózní, ale strašně jsem se těšil a nějak to zvládl. Hráli jsme výborně dopředu, moc práce jsem neměl. Je jasné, že jsem rád, že jsem gól nedostal. Rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem? Je to víc psychicky náročné, člověk je pod tlakem a musí se připravit, taky je zde více diváků," porovnával litvínovský debutant, kterého mezi tisícovkou fanoušků podporovala i přítelkyně a otec.

Další herní prověrka čeká svěřence trenéra Radima Rulíka už ve čtvrtek, na stadion Ivana Hlinky přijede reprezentace Polska. Hrát se bude od 17:30.

Pátou výhru si připsali chomutovští Piráti. Nad druholigovým švýcarským celkem Martigny po první třetině vedli díky trefám Šťovíčka a Humla 2:0, ale ve 24. minutě snížil Rexha a za 88 vteřin dokonce vyrovnal Berglund. Ve 32. minutě vrátil vedení Chomutovu obránce Dlapa a v závěrečném dějství navýšili skóre Skokan, Rutta a Kämpf.

„Chtěli jsme do hrát aktivně a od začátku dostat soupeře pod tlak. To se díky úvodním brankám povedlo. S první třetinou můžeme být spokojeni. Poté jsme ovšem nepochopitelně přestali hrát a mysleli jsme si, že to půjde samo. Soupeř nás za to potrestal. Důležitá byla zlomová branka na 3:2. V šatně jsme si pár věcí řekli, ve třetí třetině soupeř navíc fyzicky odpadl a my jsme utkání zvládli," uvedl chomutovský asistent Jan Šťastný.

Další zápas hrají Piráti v úterý v Karlových Varech. Začátek bude v 18:00.

PŘÍPRAVNÁ HOKEJOVÁ UTKÁNÍ

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 6. Gula (J. Černý), 31. Nejezchleb (R. Hanzl, Hořava) – 15. Harant, 15. Harkabus (Gríger), 29. M. Rohan (T. Rohan, Skuhravý). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1026.

Litvínov: Pinc (31. Spěšný) – Kubát, Sørvik, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Zeleňák, Černý K. – Gerhát, Hübl, Reichel, Nejezchleb, R. Hanzl, Hořava, Trávníček, J. Černý, Martynek, Doležal, Válek, Jurčík, M. Hanzl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr.

Piráti Chomutov – HC Red Ice Martigny-Verbier 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Šťovíček (Havel, Kaše), 17. Huml (Vondrka, Kaše), 32. Dlapa (Šťovíček), 45. Skokan (Koblasa, Skinner), 50. Rutta (Skinner, Vondrka), 56. Kämpf (Poletín) – 24. Rexha (Krutov, Merola), 25. Berglund. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Gerát, Coubal.

Další zápasy: Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0). Branky: 48. a 57. Červený, 60. Bednář – 5. M. Erat.

PSG Zlín – HC Olomouc 3:5 (1:1, 2:3, 0:1). Branky: 13. Podešva, 22. Okál, 36. Roman Vlach – 16. a 27. Holec, 29. Staněk, 36. Strapáč, 59. J. Knotek.