Hosté do zápasu vtrhli jako lavina a po první třetině pohodlně vedli 3:0, když se postupně prosadili Gerhát, Lukeš a rozjetý Válek. Premiéru si v litvínovském dresu odbyl zadák Sébastien Piché.

Domácí, kteří mají na kontě šňůru dvanácti porážek, se nechtěli jen tak vzdát a po bezgólové prostředí třetině do toho šlápli. Výsledkem byly dva góly ve 41. a 48. minutě. Na víc to ale pardubickému Dynamu nestačilo a ani trenérská výměna zatím nevede k lepším výsledkům. To litvínovští už v klidu vyhlížejí páteční domácí derby proti chomutovským Pirátům (17.30).

Pardubice – Litvínov 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 41. Holland (Rolinek, Hovorka), 48. P. Sýkora (Bubela, Kusý) – 7. Gerhát (Suchánek, J. Černý), 12. F. Lukeš (Ščotka), 16. Válek (Porseland, F. Lukeš).

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – L. Horký, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík.