„Viktor Hübl podepsal smlouvu na tři roky plus rok opce a František Lukeš na dva roky. Jsou to naši klíčoví hráči. Jsme rádi, že chtějí v Litvínově pokračovat," řekl výkonný ředitel litvínovského klubu Robert Kysela.

„Udržet kluky nebylo jednoduché. Podávaly v uplynulé sezoně dobré výkony. Několik zájemců o jejich služby bylo. Na druhou stranu oba kluci tady zahájili seniorskou kariéru, myslím si, že se oba cítí tady jako v domácím klubu. Takže nakonec dali přednost Litvínovu," doplnil Kysela. O oba hráče měl například zájem i sousední Chomutov, ale nepochodil, byť Hübl v Chomutově bydlí a Lukeš zase nedaleko v Kadani.

„Já jsem tady spokojený, hraju tady sedm let. Litvínov mi vyšel ve všem vstříc, já nemám důvod nic měnit. Navíc se mi tady daří," nechal se slyšel František Lukeš.

„U mě je to podobné. Sice jsem z Chomutova, ale do velkého hokeje jsem se dostal v Litvínově. Po úspěšné sezoně nemám důvod něco měnit. Věřím, že tým zůstane pohromadě a dojdeme k nějakému úspěchu. Navíc mi klub vytvořil dobré podmínky, hraju v prvním útoku a jsme na sebe s Frantou Lukešem zvyklí. Občas zajdeme i na pivo," doplnil s úsměvem Viktor Hübl, který v poslední sezoně zaznamenal za Vervu 64 kanadských bodů, Lukeš jen o čtyři body méně.

Kysela: Kubát asi skončí na Spartě a bude koketovat se Lvem Praha

Povedenou sezonu nemají za sebou jen oba skvělí forvardi. Dařilo se například i Karlu Kubátovi, který dostal reprezentační pozvánku. Z Litvínova s největší pravděpodobností odejde. „Karel Kubát zřejmě skončí ve Spartě a bude koketovat se Lvem Praha. Takže tento obránce se nám nepodaří udržet," lituje Kysela.

Smlouvy skončily dále Posmykovi nebo Jarešovi. „S trenéry řešíme jejich další setrvání v týmu. Zájem je také o Brejčáka a to z KHL, ovšem ten tady má ještě roční smlouvu. Na druhou stranu nemůžeme nikomu bránit v odchodu, šlapat mu po štěstí a mít tady hráče, který nebude chtít za Litvínov hrát, takže se můžeme třeba dohodnout na přerušení smlouvy," dokreslil Kysela. Přípravu, která bude proložená soustředěním v Turecku Litvínov zahájí v pondělí 29. dubna.