Litvínov před týdnem vyhrál v Ústí nad Labem 4:2 a vyšla mu i odveta na domácím ledě, kde zvítězil dnes vpodvečer 6:3.

Trenér Vladimír Kýhos, jehož tým se na svém stadionu Ivana Hlinky představil necelé tisícovce fanoušků po dlouhých dvanácti dnech, se musel obejít bez plejády zraněných hráčů. Chyběli Gula, Jareš, Trávníček a Ručinský, který je po třetí operaci ramena. Naopak návrat do obrany prožil zkušený bek Kroupa. Kompletní však nebyli ani hosté.

Třebaže domácí favorit byl od začátku aktivnější, rozhodující pro vývoj prestižního přátelského střetnutí byla druhá třetina, kterou litvínovská Verva vyhrála 4:2 a navíc ústecký zkušený forvard Kotrla nedal v 37. minutě po faulu Bojera trestné střílení. Jeho ránu litvínovský brankář Volke vyrazil.

Lvi podali snaživý výkon, ale v závěrečné třetině stačil Kotrla, jenž si připsal i jednu asistenci, pouze snížit na 3:5.

Poslední slovo pak měli opět domácí, kteří 43 vteřin před koncem upravili na konečný stav 6:3. Po parádní kombinaci Hübla s Kubátem skóroval Lukeš.

Litvínov – Ústí 6:3

Branky a nahrávky: 14. Hanzl (Majdan, Stříteský), 26. Lukeš (Hübl), 28. Frolík (Gula, Hujsa), 31. Frolík (Gula, Jenáček), 32. Kubát (Lukeš, Hübl), 60. Lukeš (Hübl, Kubát) - 22. klobouček (Kotrla, Roubík), 36. Rod (Alinč), 46. Kotrla (Roubík). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Diváků: 850. Třetiny: 1:0, 4:2, 1:1.

Litvínov: Volke - Kroupa, Kubát, Brejčák, Skuhrovec, Pojkar, Stříteský, Černošek, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Gerhát - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Heinisch, Maxa.

Ústečtí Lvi: Orct - Holomek, Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, Apelis, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek, Šagát, Roubík, Kotrla, Kovář, Kloz, Boháč, Havlíček, Rod, Laš.