Třetí nejvyšší hokejová soutěž v zemi láká na zvučná jména. Letošní druholigovou sezonu ozdobí několik bývalých reprezentantů a extraligových borců. O pořádnou zábavu tak bude postaráno. 

Zvučné akvizice dokázal ulovit Trutnov. Ambiciozní klub z Krkonošského podhůří zlákal velezkušeného Jaroslava Kallu. Bývalý kapitán prvoligových Litoměřic tak vytvoří úderné ofenzivní trio s bývalým litvínovským střelcem Vojtěchem Kubinčákem a někdejším pardubickým útočníkem Janem Semorádem.

Takhle Mostečtí lvi na konci sezony slavili celkové vítězství v  krajské hokejové lize.
Lvi se chystají na druhou ligu. „Chceme do play off,“ přeje si nováček z Mostu

Osmatřicetiletý centr Kalla je odchovancem Kladna. Působil i ve Švédsku a Bělorusku. Poslední čtyři sezony táhl Litoměřice, v posledním ročníku ale odehrál jen jedno utkání. Teď se těší na novou výzvu. „Měl jsem nějaké nabídky, ale s rodinou jsem stále řešil, co pro nás bude nejlepší. Jestli zůstat doma, nebo jít někam ven. Aleš Půlpán mladší mě pak spojil s trutnovským manažerem Ondrou Pourem a za hodinu bylo všechno hotové,“ řekl Kalla klubovým stránkám.

Pole informací Deníku už měl nakročeno do Ústí nad Labem, nakonec upřednostnil druhou ligu v Trutnově. „Když s vámi někdo jedná férově a na rovinu, hned víte, co můžete čekat. Rozhodování nebylo těžké. Nejdůležitější je vědět, že celý klub má ambice o něco hrát. Také zázemí týmu je na vysoké úrovni.“

Naplní ambice?

Gólman Jakub Soukup míří z Ústí do Vrchlabí. Archivní fotoZdroj: Deník/Karel PechSever Čech opouští i Jakub Soukup. Třiadvacetiletý gólman po konci v Ústí míří do Vrchlabí, které vyhlásilo útok na postup do první ligy. „Chtěli jsme, aby pro našeho nového brankáře byla možnost postupu dostatečnou výzvou. Jednání jsme vedli i se zkušenějšími gólmany, ale Kuba projevil největší odhodlání,“ uvedl sportovní manažer Jiří Jakubec na klubovém webu. „Je ještě mladý, přes svůj věk má ale odchytané čtyři plnohodnotné sezony ve WSM Lize. Navíc je ambiciozní a chce pro sebe i pro Vrchlabí něco dokázat.“

Soukup odchytal poslední tři sezony za ústecký Slovan a v sezoně 2015/2016 přispěl k senzačnímu vyřazení Kladna v play-off. Letos si připsal i tři starty za extraligový Litvínov, odkud bude ve Vrchlabí hostovat.

Litvínovský masér František Pinc sleduje hokejisty při tréninku na ledové ploše v Drážďanech.
Litvínovští hokejisté jsou na pětidenním soustředění v Drážďanech

Velký přestup se rýsuje i v Mostě. Nováček druhé ligy lanaří hodně zajímavé jméno – Miroslav Hanuljak. „Jednání spěje ke konci,“ řekl ve čtvrtek Deníku trenér Lvů Kamil Kašťák s tím, že během pátku už by mělo být jasno.

Zkušený třiatřicetiletý gólman před dvěma lety chytal za Most ještě první ligu. Naposledy působil ve Freiburgu ve druhé německé lize. Extraligu si zahrál za Chomutov a Plzeň.