Do mostecké branky si stoupl karlovarský Lukáš Sáblík a v jedenácté minutě při domácí přesilovce pět na tři sledoval první branku Mostu. Střelou od modré ostravského Smolku překonal Hlubuček.

Hosté z Poruby naráželi na svou neschopnost vstřelil branku. Několikrát před Sáblíkem slibně zahrozili, ale gólový efekt to nepřineslo. Stejně tak jako ve druhé třetině, kdy měli hosté dlouhou možnost dvojnásobné přesilové hry – ovšem bez využití.

Naopak Mostečané mohli udeřil z trestného střílení. Exekutor Machulda našel jen Smolkovy betony. Brankově nejúrodnější třetina tak byla ta poslední. Most při přesilové hře ve 46. minutě skóroval Bednaříkem. Hosté se branky dočkali o šest minut později. Sáblík vyrazil kotouč k Najdekovi a ten střelou k tyči změnil skóre.

Konečnou podobu výsledku stanovil Jan Bauer, který skóroval z bekhendového blafáku minutu před koncem a definitivně tak rozhodl o exportu tří bodů do statistik Mostu. Naopak nový kouč Poruby a bývalý trenér Mostu Kamil Kašťák se se svým týmem pevně usídlil na dně prvoligové tabulky.
Mostecké hokejisty čekají do konce roku ještě dva zápasy.

V sobotu bude Most hostem na ledě Horácké slavie Třebíč, v pondělí dorazí do města pod Hněvínem mužstvo Olomouce.

Fakta zápasu
HC Most – HC VOKD Poruba 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Sestava Mostu: Sáblík (Závorka) - Charousek, Hlubuček, Černý, Stříteský, Poživil, Lomička, Nosek, Schmidt - Bednařík, Budínský, Machulda - Zucker, Bauer Jakub, Bauer Jan - Zíma, Heinisch, Mach - Urban, Nedrda, Havlůj.
Sestava Poruby: Smolka (Iláš) - Ovšák, Vnenk, Červenka, Najdek, Mikula, Rangl, Vajda - Gelačák, Ivan, Zdeněk - Buček, Tesařík, Kolařík - Holuša, Mocek, Falter - Bartošek, Kalina, Rehuš
Branky a asistence: 11. Hlubuček (Charousek), 46. Bednařík (Machulda), 59. Jan Bauer (Zucker, Sáblík) - 53. Najdek (Ovšák)
Vyloučení: 8:8 navíc Machulda (Most) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. Rozhodčí: Lacina – Arazimová, Špringl. Střely na branku: 37:36. Diváci: 180.