Litvínov v utkání 8. kola alespoň bodoval, jenže to je v jeho situaci dost málo.

Tradiční extraligový klub podlehl na vlastním ledě Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení.

„Někteří hráči tomu nedávají to, co by měli,“ kroutil hlavou smutný gólman Jaroslav Hübl.

„Je nesmysl, aby ti, kteří dva roky po sobě postoupili do play off, nebyli teď schopní vyhrát zápas. Je to v hlavách,“ soudí.

Litvínov znovu doplatil na opravdu slabou koncovku.

„Nemůžeme pomýšlet na výhru, když dáme jen jednu branku,“ mrzelo Hübla mladšího.

Ve 25. minutě se Litvínov vydal po gólu útočníka Černého na správnou cestu, jenže do vytouženého cíle nedošel. Časomíra ukrojila ze třetí třetiny jen 69 vteřin a Boháč vyrovnal.

Druhým koučem, který v letošní sezoně předčasně opustil lavičku některého z extraligových týmů, je litvínovský Jaroslav Hübl. Ten po šesti porážkách v řadě dobrovolně přenechal vedení mužstva dosavadnímu asistentovi Jiřímu Kučerovi, kterému bude pomáhat zkušený obránce Jiří Šlégr. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Nervózní utkání dospělo do prodloužení a v něm po necelých dvou minutách rozhodl Král, který proměnil trestné střílení. Litvínov prohrál kvůli nařízenému nájezdu podruhé v řadě.

Kouč Severočechů Jaroslav Hübl, který od začátku sezony poukazuje na chyby rozhodčích, tak po včerejším zápase běsnil ještě víc.

„V samostatném nájezdu jsem si moc nevěřil, na štěstí mi to vyšlo,“ smál se středočeský vůdce Richard Král.

„Musím pochválit našeho brankáře (Valent), který měl doposud odchytáno v extralize snad jen sedm minut. Podal výjimečný výkon a díky němu si vezeme dva body,“ chválil zkušený hráč.