„Jsou to důležité body,“ oddechl si po premiérovém vítězství bek Jiří Šlégr.

„I když je teprve 3. kolo a bylo předčasné být nervózní, přesto, tyhle body nám pomůžou z hlediska psychiky,“ uvědomil si litvínovský silák.

Zápas začal ve velkém tempu, čemuž odpovídalo i množství zásahů brankářů. Hostující Murín si jich po třetině připsal 11, Jaroslav Hübl pak 7. I vyloučených nebylo málo, když na straně Litvínov si šli odpočinout na trestnou lavici tři hráči, za Zlín pak čtyři.

O stavu úvodní třetiny rozhodla branka už ve 3. minutě, kdy se z poloviny útočného pásma přesnou střelou prosadil po asistenci Jiřího Šlégra kapitán domácích Robert Reichel.

Ve druhé třetině se prosadili hosté ze Zlína, a to ve vlastním oslabení, kdy se podařilo ujet Köhlerovi, který následně v 31. minutě překonal Jaroslava Hübla a srovnal stav zápasu na 1:1. Litvínov se logicky snažil překonat Murína, kterého zaměstnal třinácti střelami na branku. O změně stavu nerozhodla ani půlminutová přesilovka Zlína 5 na 3. Hübl musel zasahovat sedmkrát.

Třetí třetina rozhodla o konečném stavu celého zápasu. Úřadovala první formace domácích, ve které se postupně všichni útočníci prostřídali v kanadském bodování. K Robertu Reichlovi se totiž nejdříve přidal František Lukeš, kterému asistoval Vojtěch Kubinčák, a to ve 41. minutě. O osm minut později si role vyměnili a upravili na konečných 3:1.

„V předchozích zápasech jsme ve třetí třetině ztratili zápas a o to víc si ceníme toho vítězství, protože teď jsme rozhodli o třech bodech ve třetí třetině my,“ radoval se Šlégr. „Rozhodnutí trenérů přeskupit útoky i zadní řady se rozhodně vyplatilo,“ dodal.

Konec samotného zápasu okořenil pěstní souboj mezi Šlégrem a Jiřím Kučným, který skončil potupným přetažením dresu zlínského hráče přes hlavu. Kulturista na bruslích se mstil za napadení Roberta Reichela, už před tím dostal trest, když bránil svého brankáře.

„Robert Reichel i Jarda Hubl byli klíčovými hráči a když je někdo napadne, tak musí být potrestaný, a to i za cenu vyloučení. Já takhle hraju,“ obhajoval se litvínovský tvrďák Šlégr.