Na stadionu Ivana Hlinky přinesla nejvíc vzruchu první třetina, která byla plná nečekaných zvratů, a padlo v ní hned pět gólů. Litvínov po třinácti minutách vedl 2:0, pak ale přišla osudová 17. minuta a během pouhých 21 sekund byl náskok fuč. Verva se ale rychle vzchopila a kapitán Trávníček ji ještě před přestávkou vrátil vedení. Ve 28. minutě to bylo znovu o dva góly pro „Chezu". O druhý přesilovkový zásah se postaral Petružálek, který nahodil puk na Kacetla a bylo to 4:2. Hosté už se na další zvrat nezmohli a při power play navíc inkasovali pátý gól z hole Hübla.

„Je super, že se nám po reprezentační přestávce podařilo navázat na poslední zápasy," radoval se obránce Petr Štindl, který gólem na 2:0 oslavil svoji premiérovou trefu v extralize. „Jednou budu svým dětem vyprávět, že mi na ten gól nahrál legendární Martin Ručinský," smál se.