HC Most - Šumperk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Šumperk stejně jako Most je nováčkem v první hokejové lize. V minulých zápasech se mu silně nedařilo a nepříznivou bilanci chtěl konečně prolomil. Do utkání vstoupili hosté aktivně. Už v čase 3:49 se poprvé měnilo skóre. Domácím borcům ujel do trháku šumperský Piluša a pohlednou akcí zařídil hostům první branku.
To ovšem bylo naposledy, kdy domácí lapač Chábera vydloubl puk ze své sítě.
Šumperk byl stále hodně vyrovnaným protivníkem a v některých fázích hry Most i převyšoval, ale jeho útočné choutky končily u Chábery. Snažil se i Most, ale také bez efektu.
Z letargie domácí nezvedla ani minutu a půl trvající výhoda hry pět na tři. Do konce třetiny stihl řady Mosteckých oslabit trestem na pět minut plus do konce zápasu Suchánek. Srovnání kroku přišlo několik minut po polovině střetnutí.
Sýkora po asistenci Szakála položil hostujícího brankáře Hyláka a zvednutým pukem nad něj vyrovnal – 1:1.
Z průběhu třetí třetiny se začalo zdát, že tři body nenajdou v duelu svého majitele. Šumperk se blýskl jednou akcí, tu ale skvělý Chábera zničil.
Klíčovým se stal závěr duelu, přesně čas 57:51, kdy napřáhl domácí Prošek a skvělou střelou vrhl HC Most do vedení 2:1. Teplomilné draky polila studená sprcha, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a v šesti bušili do domácích borců – beznadějně.
Naopak, přesně třicet sekund před závěrečnou sirénou do prázdné svatyně hostů uklidil puk Míka a domácí tribuny propukly v jásot.
Most má další tři důležité body. Šumperk protáhl vlnu své mizerie na šest zápasů bez výhry v řadě.

Trenér Mostu Ladislav Kolda mohl být spokojený. Po zápase řekl:
„My jsme potřebovali dnešní zápas vyhrát, abychom potvrdili vzestup formy z Třebíče. Měli jsme několik posil z extraligy, a tak jsme rozložili síly do 4 útoků. Hned v začátku zápasu jsme ovšem po hrubé chybě inkasovali a nedařilo se nám odpovědět stejným způsobem. Od 2. třetiny jsem stáhnul hru na 3 lajny, bohužel nám nevyšla ani přesilovka 5 na 3 a na naše hole se začala vkrádat nervozita. Musím kluky ale pochválit, bojovali až do konce, věřili jsme, že to zvládneme. Necelé 3 minuty před koncem Prošek odčinil svou chybu z úvodu zápasu a šťastnou střelou nás poslal do vedení. Při power play soupeře už jsme jenom potvrdili zisk 3 bodů.