Oheň šumperských draků pod Hněvínem nevzplál

MOST - To bylo potřeba. Mostečtí prvoligoví hokejisté navázali na vítězství 5:1 z víkendu v Třebíči a ve středečním domácím utkání před svým publikem přidali do svých statistik tři body z kabátu šumperských draků.

9.11.2007

Šumperský brankář Hylák se otáčí za pukem, který vypálil mostecký Prošek.Foto: DENÍK/Václav Veverka

HC Most - Šumperk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Šumperk stejně jako Most je nováčkem v první hokejové lize. V minulých zápasech se mu silně nedařilo a nepříznivou bilanci chtěl konečně prolomil. Do utkání vstoupili hosté aktivně. Už v čase 3:49 se poprvé měnilo skóre. Domácím borcům ujel do trháku šumperský Piluša a pohlednou akcí zařídil hostům první branku.
To ovšem bylo naposledy, kdy domácí lapač Chábera vydloubl puk ze své sítě.
Šumperk byl stále hodně vyrovnaným protivníkem a v některých fázích hry Most i převyšoval, ale jeho útočné choutky končily u Chábery. Snažil se i Most, ale také bez efektu.
Z letargie domácí nezvedla ani minutu a půl trvající výhoda hry pět na tři. Do konce třetiny stihl řady Mosteckých oslabit trestem na pět minut plus do konce zápasu Suchánek. Srovnání kroku přišlo několik minut po polovině střetnutí.
Sýkora po asistenci Szakála položil hostujícího brankáře Hyláka a zvednutým pukem nad něj vyrovnal – 1:1.
Z průběhu třetí třetiny se začalo zdát, že tři body nenajdou v duelu svého majitele. Šumperk se blýskl jednou akcí, tu ale skvělý Chábera zničil.
Klíčovým se stal závěr duelu, přesně čas 57:51, kdy napřáhl domácí Prošek a skvělou střelou vrhl HC Most do vedení 2:1. Teplomilné draky polila studená sprcha, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a v šesti bušili do domácích borců – beznadějně.
Naopak, přesně třicet sekund před závěrečnou sirénou do prázdné svatyně hostů uklidil puk Míka a domácí tribuny propukly v jásot.
Most má další tři důležité body. Šumperk protáhl vlnu své mizerie na šest zápasů bez výhry v řadě.

Trenér Mostu Ladislav Kolda mohl být spokojený. Po zápase řekl:
„My jsme potřebovali dnešní zápas vyhrát, abychom potvrdili vzestup formy z Třebíče. Měli jsme několik posil z extraligy, a tak jsme rozložili síly do 4 útoků. Hned v začátku zápasu jsme ovšem po hrubé chybě inkasovali a nedařilo se nám odpovědět stejným způsobem. Od 2. třetiny jsem stáhnul hru na 3 lajny, bohužel nám nevyšla ani přesilovka 5 na 3 a na naše hole se začala vkrádat nervozita. Musím kluky ale pochválit, bojovali až do konce, věřili jsme, že to zvládneme. Necelé 3 minuty před koncem Prošek odčinil svou chybu z úvodu zápasu a šťastnou střelou nás poslal do vedení. Při power play soupeře už jsme jenom potvrdili zisk 3 bodů.

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 000 Kč Všeobecné sestry s osvědčením ZUBNÍ LABORANT/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ZUBNÍ LABORANT/-KA, Práce v příjemném kolektivu., Vhodné i pro absolventy., Zaměstnanecké výhody: prémie dle výkonu, příspěvek na sportovní aktivity, HLÁSIT SE: Mgr. Radek Diviš, MBA pouze email: radek.divis@gmail.com - zaslat životopis. Pracoviště: Prime technic s.r.o.-1, J. E. Purkyně, č.p. 270, 434 01 Most 1. Informace: Radek Diviš, +420 724 586 597. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 2. stupni základních škol UČITEL/-KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: UČITEL/-KA, - Tv - 2.stupeň ZŠ, Pracovní smlouva na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, HLÁSIT SE: Šlachtová Hana Ing. Bc., tel.: 603839407, e-mail: hana.slachtova@zs10.cz, osobně po telefonické domluvě, životopis s sebou.. Pracoviště: Základní škola, most, zdeňka štěpánka 2912, příspěvková organizace, Zdeňka Štěpánka, č.p. 2912, 434 01 Most 1. Informace: Hana Šlachtová, +420 603 839 407. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 22 140 Kč Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) UČITEL/-KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22140 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/-KA, - 1. stupeň, Pracovní smlouva na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, HLÁSIT SE: Šlachtová Hana Ing. Bc., tel.: 417639245, e-mail: hana.slachtova@zs10.cz, osobně po telefonické domluvě, životopis s sebou. Pracoviště: Základní škola, most, zdeňka štěpánka 2912, příspěvková organizace, Zdeňka Štěpánka, č.p. 2912, 434 01 Most 1. Informace: Hana Šlachtová, +420 603 839 407. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 8 000 Kč Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů UKLÍZEČ/-KA. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UKLÍZEČ/-KA, VHODNÉ POUZE PRO OZP, Požadujeme: samostatnost, spolehlivost, pečlivost, Zaměstnanecké výhody: osobní ohodnocení po zkušební době, příspěvek na dopravu v případě dojíždění do zaměstnání z jiného města, HLÁSIT SE: Kubát Ivan, tel.: 776 118 544, e-mail: kubat.ivan@centrum.cz, osobně na adrese ČSA 1292, Most NE - ČT 7:00 - 14:00hod.. Pracoviště: Ivan kubát - 1, Čsl. armády, č.p. 1292, 434 01 Most 1. Informace: Ivan Kubát, +420 776 118 544.

Tomáš Langhammer se při cyklistice občerstvuje teplým čajem. V té době měl za sebou studené plavání.
7

Langhammer dokončil 40. Ironmana a na „papuče“ nemyslí. „To už bych nebyl já.“

Úspěšný tým litvínovských plavců.

Litvínovští plavci vybojovali v domácím bazénu dvacet medailí

Most poprvé v sezoně získal tři body, pěti góly k tomu pomohl Fišer

Hněvotín – Dorazili s jediným hráčem na střídání, přesto Severočeši přetlačili mnohem početnější domácí sestavu. Most v pátém kole Superligy malého fotbalu zvítězil na olomouckém hřišti v Hněvotíně 9:6.