HC Most - HC Olomouc 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Most nastoupil do zápasu s cílem přetrhnout nepříznivou sérii čtyř proher v řadě a získat v hluchém období konečně důležité body. V úvodu se domácí hodně snažili, vyztužili obranu a začali předvádět rychlý hokej, který by mohl vést k bodům.

Poprvé se Most zaradoval v čase 9:42, kdy po tečované střele Szakála dopravil puk za záda hostujícího Žigárdyho Zaťovič. Most ve zbytku prvního dějství skvěle bruslil a měl i převahu. Několikrát mohl Most gólově zahrozit díky vyloučeným hostům, ale přesilové hry Baník zužitkovat nedokázal a naopak nechal vyznamenat lapače Olomouce Žigárdyho.

Druhá třetina střetnutí přinesla asi nejméně hokejové krásy. Most začátkem druhé třetiny dokonce získal výhodu přesilové hry pět na tři, tu ale domácí nevyužili a špatným střídáním, kdy se na ledě objevilo více hráčů než je dovoleno, Most byl potrestán dvěma minutami.

Branku nepřinesla ani tvrdá střela Metličky po polovině střetnutí, Žigárdy projektyl vytěsnil na tyč. Naopak ke slovu přišli Moravané, když ve 35. minutě srovnal skóre tečí Bordowski.

V posledním dějství se hosté více natlačili před branku domácího Sáblíka, kterého museli po jejich akcích hodně pálit ruce, zlikvidoval přesnými reflexy několik velmi nadějných šancí Olomouce a tým v zápase podržel.

Poslední třetina skončila bez branek a konečné rozuzlení nepřineslo ani pětiminutové prodloužení. Rozhodli samostatné nájezdy, ve kterých překlopil dvoubodové vítězství na stranu Olomouce Milan Ministr.

Zápas s Olomoucí byl pro HC Most předposledním vystoupením před Vánoci doma. Tuto středu 19. prosince vyjíždějí severočeši na led HC Rebel Havlíčkův Brod, kde se hraje od 18 hodin.

Naposledy se v tomto roce mostečtí borci představí doma příští sobotu 22. prosince v rámci severočeského derby, kdy od 17.30 hodin vyzvou hokejisty Kadaně.