Čekalo se lehké domácí vítězství za tři body, nakonec se litvínovská Benzina s třináctým Kladnem hodně natrápila. Po závěrečné siréně a výhře 3:1 si domácí nahlas oddychli.

„Bylo to hodně těžké utkání a my jsme o tom věděli hned od začátku. Bojovali jsme celých šedesát minut. Jsem rád, že to tak dopadlo. Kladno hrálo výborně,“ chválil soupeře v 39. kole extraligy litvínovský střelec Martin Jenáček.

Čtyři tisícovky diváků čekaly na první branku více jak polovinu zápasu, v dresu Vagnerplastu zářil brankář Martin Falter.

Do těsného vedení se jako první dostalo Kladno. Osm minut před koncem ale Benzina třemi brankami obrátila vývoj střetnutí a stále může myslet na svůj cíl: play – off.

„Měli jsme si odvézt tři body. Po vlastních chybách jsme dostali tři branky. Propadli beci. Myslím, že jsme nehráli vůbec špatně,“ kroutil hlavou očividně zklamaný gólman Falter a jedním dechem dodal: „Bodovat jsme si zasloužili.“

Litvínov měl štěstí, Kladno zase pevnou obranu, která kapitulovala až v závěru.

„Před třetí třetinou jsme se v kabině trochu pohádali. Byli jsme na sebe naštvaní a do závěrečné části hry šli s velkým odhodláním,“ přiznal litvínovský kapitán Roman Vopat. „Vyrovnávací branka nás nakopla, pak jsme vyvinuli větší tlak a naštěstí jsme rychle přidali i druhý gól,“ řekl Martin Jenáček.
„Když nepočítám gól do prázdné branky, tak jsme posedmé prohráli o gól. Opět přišla naše klasická třetí třetina, kdy jsme po dvou hrubkách inkasovali a bohužel prohráli,“ hodnotil kladenský asistent Jiří Kopecký.

O tom, že vítězství bylo vydržené a hodně cenné, zase mluvil litvínovský lodivod Robert Reichel. „Opravdu těžké utkání. Dnes to bylo o jedné brance. Nebyli jsme ve své kůži a v prvních dvou třetinách to bylo z naší strany hodně křečovité. Kluci chtěli, ale nešlo to. Kdyby hosté zvýšili na 2:0, bylo po zápase. Je to nesmírně cenné vítězství,“ odfoukl si Reichel.

Extraliga po volném úterním termínu vstoupí do závěrečné čtvrtiny základní části. Litvínovská parta v pátek přivítá pražskou Slavii, v neděli cestuje do Vítkovic.