Sezóna pro něj málem skončila, když se Litoměřice zachránily jako nováček v první lize, jenže pak přišel povolávací rozkaz a hokejista Martin Heinisch z druhé nejvyšší soutěže nastoupil rovnou do play – off hokejové extraligy. Jako posila vypomáhá marodkou sužovanému Litvínovu. Ve druhém zápase předkola play – off dal čtvrtou branku a definitivně tak spálil naděje Indiánů na vítězství venku. Paradoxně se trefil do klece spoluhráče Dušana Salfického, který vypomáhá Plzni a ve druhém střetnutí střídal Luboše Horčičku, jenž vyfasoval v první třetině tři branky.

„Trefil jsem se hned na začátku poslední třetiny, takže asi důležitý gól. Hlavně, že nás Martin Volke podržel a pochytal šance,“ byl spokojený forvard. Po zásahu za Salfického záda si směrem k soupeři dovolil zavtipkovat.

„Chtěl jsem Dušana trochu vyhecoval. Jsme kamarádi, ale teď protivníci. Bylo to něco v tom smyslu – Máš ho tam. Nic sprostého jsem nekřičel,“ smál se mezi novináři po vítězném zápase.

Play – off si užívá. Mohl balit na dovolenou, doléčit šrámy, vydechnout. Místo toho nastoupil jako posila do rozběhnutého kolotoče v nejvyšší soutěži.

„Ale paráda. Vrátil jsem se vlastně domů a před tolika lidmi jsem si to užil,“ nelituje zápřahu a úsměvem odkryje chybějící zuby v puse. „Já už ty zuby neřeším, je mi to nějak jedno. Jsem s tím smířený,“ říkal na stav svého chrupu v dobrém rozmaru. A jak to vidí v sobotu v Plzni. „Byli favorité, my jsme je těmi výhrami zaskočili. Doma budou chtít zase oni vyhrát,“ má jasno.