V první třetině Kozlové ještě mosteckým hráčům relativně stačili, takže domácí se v první periodě prosadili pouze jednou z hole Písaříka.
Ve druhé třetině už převaha domácího celku narostla, což domácí podpořili i dalšími dvěma brankami, pod které se podepsali Čížek a Zavřel.
V poslední třetině během úvodních osmi minut domácí hráči Kozly totálně rozebrali, na 4:0 zvyšoval Gerhát, pátou branku přidal Smolka a skóre utkání uzavřel Slavíček. Poté Most trochu polevil, ale i díky výborné obraně udržel Horák další nulu a Most si tak připsal další tři důležité body. Vévodí tak stále barážové tabulce před Prostějovem.

V sobotu se Most představí na půdě druhého týmu barážové tabulky z Prostějova. Uspěje i tam?

HC Most – SC Kolín 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky + asistence: 17. Písařík (Gerhát, Charousek), 26. Čížek (Nedrda, Tauš), 30. Zavřel (Bojer), 41. Gerhát (Charousek), 47. Smolka (Gerhát, Charousek), 48. Slavíček (Nedrda, Tauš). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Smítka, Škrobák – Beneš, Krátký. Diváci: 451.

Sestava Most: Horák – Pavelka, Charousek, Čížek, Hora, Kasal, Havelka, Machač, Šimon – Gerhát, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Tauš – Sedláček, Bojer, Zavřel – Kafan, Čmolík.

Sestava Kolín: Sejpal – Chaloupka, Barták, Pýcha, Skokan, Kadlec, Pácal, Hanzl – Kočí, Semirád, Marvánek – Malý, Šifta, Mejzr – Mokres, Šafránek, Válašek – Ježek, Zumr, Jankovský.