1/3

close Brankář Litvínova Matej Tomek info Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ zoom_in Brankář Litvínova Matej Tomek

POMSTA V BRÁNĚ? Byl to Matej Tomek, na něhož po příchodu současného brněnského fantoma v bráně Dominika Furcha krátce před startem sezony 2022/2023, zbyl v Kometě Černý Petr.

Ambiciózní slovenský brankář po rozporuplném úvodním ročníku v Brně naráz stanul až v roli trojky za Furchem a Markem Čiliakem. Proto záhy přišel logický krok, Tomek zamířil v říjnu roku 2022 na hostování do Litvínova, kde už zůstal.

V této sezoně šestadvacetiletý gólman definitivně přechytal svého parťáka v bráně Šimona Zajíčka a v předkole se výrazně podílel na rychlém postupu Litvínova 3:0 na zápasy přes Plzeň.

Tomkova čísla v základní části neosnila, s procentuální úspěšností zásahů 90,8 procent patřil rodák z Bratislavy k podprůměru české nejvyšší soutěže.

Ve vzájemných duelech proti Kometě se ale vždy vybičoval k velkým výkonům. Třeba při duelu 17. ledna v Brně sice porážce 1:3 s Kometou nezabránil, nebýt jeho, odvezli by si Severočeši debakl. Tomek totiž lapil dalších šestačtyřicet ran svých bývalých spoluhráčů. Proti Brňanům bude mít i v play-off extra motivaci. Jeho nevýhodou ale je, že má minimální zkušenosti z vyřazovacích bojů.

Kometa navíc spoléhá na jednoho z nejlepších brankářů extraligy. Čísla Dominika Furcha i vinou dvouměsíčního zranění nejsou tak úchvatná jako loni (91,9% oproti 92,6 % úspěšných zásahů v minulé sezoně), výkony jsou dál působivé neméně. Na postu brankáře má zkrátka větší trumf Kometa.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right