Litvínov bude hrát v soutěži poprvé jako jediný z českých týmů, zbylá pětice startovala už v minulém ročníku. "Můžeme být s losem docela spokojení. Máme špičkový tým z Finska a to by mohly být kvalitní zápasy. Pak máme Francouze, což je hratelnější soupeř a je to navíc na dojezd autobusem," řekl generální manažer Litvínova Robert Kysela. "Je to pro nás prestižní záležitost. Nejsme zakladatelé, takže nebudeme hrát Ligu mistrů každý rok. Chceme postoupit a dojít co nejdál," uvedl Kysela.

Vedle Litvínova se v soutěži z českých klubů představí ještě Třinec, Sparta, Liberec, Vítkovice a Pardubice. Vicemistr Třinec narazí na další finský klub KalPa Kuopio a norský Stavanger. Sparta, která byla při dnešním losu nasazena rovněž v prvním koši, bude hrát se Servette Ženeva a norským Storhamarem.  Liberec se utká se švédským klubem Skelleftea AIK a s Nitrou vedenou českým trenérem Antonínem Stavjaňou. Vítkovice budou hrát s německým Mannheimem a běloruským Nemanem Grodno. Papírově nejtěžší skupinu mají Pardubice se švýcarským mistrem Davosem a švédským Färjestadem.

Na rozdělení týmů do skupin se během volného dne na mistrovství světa v O2 areně podílely české hokejové legendy. Kluby z prvního koše losoval Dominik Hašek a z třetího Robert Reichel. Hašek se nejdříve roli jedné z hlavních postav losování bránil, ale nakonec byl rád, že ji přijal. "Líbí se mi, jak je to organizované. Věřím, že ta soutěž má naději na úspěch a bude se rozrůstat. Líbí se mi, že jsou tam i týmy i Francie či Anglie. Zájem o tu ligu roste, chce to, aby lidi chodili ve všech městech a pak se může úroveň Ligy mistrů zvyšovat," uvedl Hašek, který stejně jako Reichel bude v neděli uveden do Síně slávy IIHF.

Utkání druhého ročníku obnovené Ligy mistrů ve skupinách, kde kluby sehrají čtyři zápasy systémem každý s každým doma a venku, se uskuteční od 20. srpna do 6. září. První dva týmy postoupí do play off, které odstartuje 22. září. Série se až do semifinále budou hrát na dva zápasy doma a venku. Finále na jediný zápas je v plánu 9. února 2016. Celkem se odehraje 157 zápasů.

Složení základních skupin hokejové Ligy mistrů:
Skupina 1: SC Bern (Švýc.), Linköping HC (Švéd.), IFK Helsinky (Fin.).
Skupina 2: Tappara Tampere (Fin.), EV Zug (Švýc.), Djurgaarden (Švéd.).
Skupina 3: Red Bull Salcburk (Rak. - EBEL), HV 71 Jönköping (Švéd.), SönderjyskE Vojens (Dán.).
Skupina 4: Skelleftea AIK (Švéd.), Bílí Tygři Liberec, HK Nitra (SR).
Skupina 5: HC Davos (Švýc.), HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, Färjestad (Švéd.).
Skupina 6: HC Verva Litvínov, Blues Espoo (Fin.), Grenoble (Fr.)
Skupina 7: Black Wings Linec (Rak. - EBEL), Düsseldorf EG (Něm.), TPS Turku (Fin.)
Skupina 8: Red Bull Mnichov (Něm.), KAC Klagenfurt (Rak. - EBEL), HC Košice (SR).
Skupina 9: Adler Mannheim (Něm.), HC Vítkovice Steel, Neman Grodno (Běl.).
Skupina 10: Kärpät Oulu (Fin.), Vídeň Capitals (Rak. - EBEL), Krefeld Pinguine (Něm.).
Skupina 11: Lukko Rauma (Fin.), Lulea Hockey (Švéd.), Fribourg-Gottéron (Švýc.).
Skupina 12: HC Oceláři Třinec, KalPa Kuopio (Fin.), Stavanger Oilers (Nor.)
Skupina 13: HC Sparta Praha, Servette Ženeva (Švýc.), Storhamar (Nor.).
Skupina 14: Frölunda (Švéd.), JYP Jyväskylä (Fin.), Sheffield Steelers (Brit.).
Skupina 15: Växjö Lakers (Švéd.), ERC Ingolstadt (Něm.), Braehead Clan (Brit.)
Skupina 16: ZSC Lions Curych (Švýc.), Eisbären Berlín (Něm.), Gap Rapaces (Fr.)