Pro Šimona Zajíčka se jedná o vůbec první pozvánku na reprezentační sraz. Dvaadvacetiletý brankář odchytal v letošní sezóně 14 utkání s úspěšností 92,34 % a patří v této statistice k nejlepším strážcům tří tyči v celé nejvyšší české soutěži.

Litvínovský brankář Šimon Zajíček.Litvínovský brankář Šimon Zajíček.Zdroj: Deník/Edvard D. Beneš

Bratry Kašovi není potřeba fanouškům extra představovat. Jejich kousky a statistiky zvedají v Litvínově diváky ze sedaček. Ondřej Kaše ve 39 odehraných duelech posbíral parádních 43 kanadských bodů za osmnáct branek a pětadvacet asistencí. Jeho mladší sourozenec ve stejném počtu zápasů posbíral 33 bodů za jedenáct branek a dvaadvacet asistencí.

„Zvolili jsme cestu, že se podíváme na další hráče. Pozvali jsme devět nových útočníků a dva nové obránce,“ vysvětlil trenér Radim Rulík. „Z prvních dvou turnajů jsme si udělali obrázek a kostru týmu, ale chceme vidět i další hráče a mít i další varianty, protože konec sezony přináší zranění. Chceme mít alternativu na každé místo v týmu,“ dodal kouč.

Český hokejový nároďák čekají v únoru tři utkání ve švédském Karlstadu. V rámci Beijer Hockey Games odehrají své první klání ve čtvrtek 8. února proti domácím Švédům, v sobotu 10. února vyzvou Finsko a turnaj zakončí v neděli 11. února proti Švýcarsku.