Sedmačtyřicetiletý Francouz a velký fanoušek hokeje svého dalekého výletu v délce 1600 kilometrů nelitoval. „Strávil jsem na Zimním stadionu Ivana Hlinky úžasný čas. Obrovský dík patří všem za to, že jsem mohl být u výhry nad Vítkovicemi. Pro mě to je splnění snu,“ svěřil se lámanou češtinou před odjezdem domů David Rodriguez.

Jak vůbec tenhle chlapík od „Eiffelovky“ dostal do povědomí Litvínov? „Můj dědeček Marcel Quillon byl za války jako zajatec internován na Mostecku, kde se seznámil s mojí babičkou, rodačkou ze Záluží. No a po skončení války spolu odjeli do Francie, kde se vzali a založili rodinu. Moje české příbuzenstvo, které jsme přijeli navštívit, bydlí v Meziboří,“ vysvětluje pomalu své city k blízkému Litvínovu. 

Litvínov hrál televizní duel na ledě Zlína.
Kubiš s Fořtem rozebrali Litvínov. Berani přehráli Vervu 5:2

„Moje srdce bije po Litvínov a český hokej. Sleduji českou extraligu a sleduji také hokej u nás ve Francii. Když je mistrovství světa nebo olympiáda, fandím Česku. Mám dres, šálu, čepici, prostě všechno, co správný fanda má mít,“ směje se příjemný muž a stále nevěří tomu, co prožil.

„Splnil se mi jeden velký sen, navíc jsem byl u toho, když Litvínov vyhrál. Dostal jsem dres s číslem a jmenovkou Viktora Hübla a viděl jsem, jak právě tento hráč rozhodl zápas. Co víc jsem si mohl přát,“ odváží si Rodriguez domů vzpomínku, kterou jen tak nevymaže.