„Dneska jsme měli třetí týmový trénink. Jde o standardní přípravu jako ve všech týmech. Teď budeme mít čtrnáct dní tréninku na ledě, pak 10. srpna hrajeme první přípravné domácí utkání s Mladou Boleslaví a poté máme dvojutkání s Kladnem a Vary, kde hrajeme generálku 7. září. Na konci srpna jedeme do Švýcarska,“ nastínil nejbližší plán litvínovských hokejistů trenér Karel Mlejnek.

S Vervou se na ledě připravují také Kristian Reichel a Jakub Lauko, které čeká sezona v zámoří. Jinak je litvínovský tým pohromadě, což trenér Mlejnek kvituje. „Ještě nechci předjímat, ale od zítřka nebo pozítří jsme kompletní. To jsme samozřejmě jako trenéři rádi, že jsme pohromadě,“ doplnil Mlejnek.

Nedělní program závodu mistrovství světa superbiků, který se konal v Mostě.
FOTO: Superbiky v Mostě vidělo 54 tisíc diváků, dorazil i prezident Pavel

Jak už bylo zmíněno první přátelské utkání odehrají chemici na domácím stadionu, a to ve čtvrtek 10. srpna proti Mladé Boleslavi. V Litvínově se představí i o pět dní později, kdy v rámci přátelského podkrušnohorského derby dorazí na Zimní stadion Ivana Hlinky karlovarská Energie. Na cizí půdu vyjede Verva poprvé ve čtvrtek 17. srpna, kdy jí přivítá Kladno. Na utkání naváže ihned v úterý 22. srpna, kladenští Rytíři na oplátku dorazí pod Krušné hory.

Netradičně se chemici představí také na mezinárodní scéně. Na přelomu srpna a září čeká Vervu trip do Švýcarska, kde změří síly s Davosem a Zugem. Závěr přípravy zakončí litvínovští odvetou s Karlovými Vary.

Demontované staré osvětlení na Zimním stadionu Ivana Hlinky.Demontované staré osvětlení na Zimním stadionu Ivana Hlinky.Zdroj: Deník/Václav Veverka

„Chtěli jsme v přípravě maximálně osm zápasů, což se nám podařilo splnit. Jak jsme spokojený s týmem? V momentě, kdy jsem loni v Litvínově prodlužoval smlouvu, tak jsme ihned začali budovat tým a s tím spojené podpisy u Matúše Sukela a Andreje Kudrny. V rámci možností klubu a trhu, tak jsem s týmem spokojený. Věříme hráčům, které jsme si vybrali a s tím půjdeme do sezony,“ dokreslil trenér Mlejnek. Ještě drobná zajímavost? Zimní stadion Ivana Hlinky dostal v minulých dnech nové osvětlení. Budou teď nové zářivky svítit na litvínovské úspěchy?