Klíčový moment zápasu? Přežité litvínovské oslabení pěti proti třem, které rozhodčí nařídil deset minut před závěrečnou sirénou za stavu 2:2. "To bylo hodně důležité. Máme sice jen bod, ale myslím, že výkon už se blížil k ideálu, který bychom chtěli," hodnotil litvínovský kapitán Petr Straka. 

Krušnohorce dostal do vedení už po čtyřech minutách hry Kudrna, Liberec srovnal o šest minut později Rychlovským a skóre otočil ve druhé třetině díky Štibingrovi, ale na to domácí ještě dokázali odpovědět díky Sukelovi. Pak se oba celky přetahovaly o vítěznou trefu, která nakonec nepřišla a nepřišla ani v prodloužení a na scénu musely penalty, ve který slavili hosté. 

"Je super, že remízové zápasy dokážeme překlopit na svou stranu a brát bod navíc. V prvních dvou zápasech jsme ani jednou nevedli, ale vyhrát jsme dokázali. Škoda, že se nám dnes nepodařilo využít dvojnásobnou přesilovku, mohlo být veseleji," řekl ke střetnutí liberecký lídr Michal Bulíř. 

Litvínov - Liberec 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 - 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (D. Kolář), 28. Sukeľ (Zygmunt, Zile) - 10. Rychlovský (Bulíř), 22. Štibingr (Bulíř), rozhodující nájezd Flynn. Rozhodčí: Pražák, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 873.

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Jaks, Demel (A), Šalda, Zile, Zeman, Strejček, D. Kolář – Zdráhal (A), Š. Stránský, Straka (C) – Abdul, Estephan, Kudrna – Hlava, Sukeľ, Zygmunt – Havelka, Helt, Berka.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek (A), Šír.