V zápase se Spartou se totiž na litvínovském zimáku v letošní sezoně podruhé měřily decibely. Příznivci Vervy bojují o vítězství v podobě půlmilionu korun (2. místo 300 tisíc, 3. místo 200 tisíc). Zatím jsou čtvrtí za triem Pardubice, Sparta, Plzeň. Jak se jim dařilo se brzy dozví. Jak to vypadá na stadionu v Litvínově, když to domácí pořádně rozjedou? Podívejte se do naší galerie a koukněte na videa. Atmosféra byla přímo elektrizující!

Zdroj: Deník/Václav Veverka

Fanoušci skvělí. Hokejisté nepotěšili

Hůře se skousávala bitva na ledě. Verva totiž před 6 tisíci lidmi padla s pražskou Spartou největším debaklem letošní sezony – 3:8. První třetina ještě v remízovém stavu 1:1 snesla měřítko, v další periodách Sparta udeřila – 4:1 a 3:1. Hotovo!

„V první třetině měl zápas neskutečné tempo. Domácí na to vlétli, chtěli rozhodnout, dát góly. My jsme měli štěstí, že jsme nedostali více gólů. Ve druhé třetině jsme měli štěstí, že se nám podařilo skórovat a odskočit a pak přidal další góly. Musíme ale říct, že první třetina se mi neskutečně líbila. Měla výborné tempo,“ ohlédl se sparťanský asistent Miloslav Hořava, který před devíti lety dovedl s Radimem Rulíkem Vervu k historickému titulu.

Vlasatý zápas Litvínova se Spartou, kterému předcházela tisková konference nadace Nové háro a jejích patronů Jakuba Koháka a Marka Taclíka.
Šoumen Kohák si v Litvínově dobíral Taclíka: Moc vlasů nemá, já to dorovnávám

„Musíme poděkovat divákům za výbornou kulisu. Atmosféra fantastická, výborný soupeř. První třetina souhlasím, že dobrá. Pak bohužel momenty do poloviny druhé třetiny, které byly v náš neprospěch. Bohužel z toho už jsme se nedokázali sebrat,“ viděl litvínovský kouč Karel Mlejnek fázi zápasu, kdy hosté udeřili čtyřmi rychlými góly.

HC VERVA LITVÍNOV – HC SPARTA PRAHA 3:8 (1:1, 1:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), 38. Koblasa (Abdul, Baránek), 60. Baránek (Abdul) – 6. D. Vitouch (Chlapík, Beaudin), 23. Kassian (Lajunen, Harper), 25. Chlapík (Konečný, Krejčík), 28. Sobotka (Řepík, Forman), 32. Harper (Krejčík, Kassian), 54. Řepík, 55. O. Najman (Konečný, Mikliš), 57. Sobotka (Forman, Řepík). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:40. Diváci: 5 944.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (28. Zajíček) – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Šalda – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

HC Sparta Praha: J. Kovář – Beaudin, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš, Němeček – Forman, Sobotka, Řepík – D. Vitouch, Horák, Chlapík – Konečný, O. Najman, P. Kousal – Harper, Lajunen, Kassian. Trenéři: Gross a Hořava.

ESPORT: Most zakončil ligu na čtvrtém místě.
ESPORT: Most zakončil ligu na čtvrtém místě. Teď se připravuje na start nové