To bylo zase trápení. Hokejisté Litvínova znovu dojeli na chabou koncovku. Krušnohorci nedokázali vyzrát na gólmana Pavláta. Dvojka Plzně bezchybným výkonem podpořila výhru 3:0.

Západočeši zabrali po pěti porážkách v řadě, když do včerejška uhráli za tři týdny jen dva body. Verva po výbuchu v derby padla už popáté z posledních šesti kol.

Už ve 3. minutě mohl Litvínov poslat do vedení Hübl, který se řítil sám na gólmana Pavláta. Čerstvý extraligový rekordman v počtu bodů ale další zápis do historických bulek nepřidal. A tak udeřilo na druhé straně. V 9. minutě vyslal Rob na Godlu svižnou střelu a slavil první zásah v sezoně. Od další pohromy zachránila „chemiky“ tyč.

Z kraje třetí třetiny mohl srovnat Helt, který ujel v oslabení, ale ani on Pavláta nepřekonal. A tak se znovu potvrdilo nedáš-dostaneš. Ve 49. minutě zvýšil Suchý na 2:0 a dal tak „indiánům“ potřebný klid pro zbytek utkání. Navíc hned vzápětí ruply nervy veteránovi Hüblovi, který dostal trest na 2+10 minut a domácí tak museli dohrávat bez svého nejzkušenějšího borce.

Pět minut před koncem vyřešil Pavlát další závar před brankovištěm. Poté Straka upravil na konečných 3:0 při power play domácích.

Litvínov - Plzeň 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Rob (Malát), 49. Suchý (Stach), 57. Straka.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, D. Kolář, Demel, Štich (A), Kudla – P. Zdráhal, P. Svoboda, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Fronk, M. Hanzl (A), Látal – Jícha, Helt, Zygmunt.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák, Lang, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Gulaš (C) – Kantner, Suchý, Eberle – Stach, Kracík (A), Pour – Slanina, Rob, Malát.

Litvínovský trenér Vladimír Országh.
Severu vládne Liberec! „Asi jsme byli ještě u stromečku,“ zuřil po derby Országh