"Šli jsme do utkání s plánem, který se nám dařilo zpočátku dodržovat. Pak přišla série vyloučení, dostali jsme domácí na koně a odskočili nám. Ještě jsme stav snížili a chtěli jsme ve třetí třetině za  každou cenu vyrovnat. Dostávali jsme do šancí, ale opět jsme doplatili na disciplínu. V posledních čtyřech minutách jsme dohrávali v oslabení a to se zápasy těžko otáčí," viděl litvínovský asistent Radim Skuhrovec.

"Do zápasu jsme dobře vstoupili. Měli jsme dobrý pohyb a dělali jsme Litvínovským problémy v jejich obranném pásmu, z toho pramenily fauly. Škoda, že jsme v první třetině nedali více branek, párkrát jsme netrefili odkrytou bránu a bylo tam spousta takových ošemetných situací, které hostující brankář vyřešil dobře. Ve druhé třetině jsme odskočili, uklidnili se. Nalomil nás gól na 3:1 a po snížení na 3:2 byla na hráčích vidět tíha odpovědnosti a důležitostí tří bodů, které tým v poslední době lacině ztrácel. Bylo to těžké psychicky, ale zvládli to. Věřím, že kluky posílí, že jsme udolali houževnatého soupeře, který si vytvořil ve třetí třetině docela dost šancí a je možná pro něho kruté, že odjíždí bez bodů," zhodnotil třinecký lodivod Václav Varaďa.

Třinec - Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. P. Vrána (Roth, Gernát), 37. Kofroň (Hrehorčák), 38. Stránský (Hrehorčák, Vrána) – 40. Zygmunt (Ščotka, J. Říha), 52. Kašpar (V. Hübl, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Střely na branku: 33:27. Diváci: 4 037. 

HC Oceláři Třinec: Bartošák – Gernát, Roth, Galvinš, Haman, M. Doudera, Hrachovský – Hrehorčák, P. Vrána, Stránský – Marcinko, Hrňa, Dravecký – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Hladonik, Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

HC VERVA Litvínov: Honzík – Kubát, Trončinský, Ščotka, J. Říha, Jánošík, D. Štich – Zygmunt, V. Hübl, Gerhát – Kašpar, Myšák, Jarůšek – Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl – Trávníček, Helt, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.