Kdo dorazil na zápas s Třincem později, tak přišel o dva góly. Oceláři totiž na Vervu nastoupili s vervou a už po třech minutách utekli do vedení 2:0, když se prosadili Nestrašil s Hudáčkem.

Opaření chemici ale zbraně nesložili a od druhé třetiny začali makat na nápravě a právě v této dvacetiminutovce srovnali trefami Abdula a Stránského. V posledním dějství je pak dostal do vedení Jaks. Hosté ovšem ještě srovnali díky Marcinkovi. Hrdina Jaks si ale svou důležitou trefu nechal do následného prodloužení, ve kterém o dvou bodech pro domácí celek rozhodl v 63. minutě. Litvínov tak z důležitého víkendu bere čtyři body.

Litvínov - Třinec 4:3 PP (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Abdul (Sukeľ, Kudrna), 37. Š. Stránský (Sukeľ, Zdráhal), 46. Jaks (Estephan), 63. Jaks (Zdráhal, Sukeľ) – 1. Nestrašil, 3. Hudáček (Čukste, Nestrašil), 50. Marcinko (Daňo).

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Strejček, Freibergs, D. Zeman, Demel (A), Jaks, Šalda – Š. Stránský, Sukeľ (C), Zdráhal – Kudrna, Estephan, Abdul – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Karel Mlejnek.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Kaňák, J. Jeřábek, Čukste, Roth – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Vrána (C), Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa – Kurovský. Trenér: Zdeněk Moták.