„Bylo vidět, že je to první zápas. Nervozita, očekávání. Cheb jsme vůbec neznali. Z našeho pohledu tam bylo dost nepřesností a hodně málo pohybu, hlavně v první třetině. Ve druhé třetině jsme to nějakým způsobem zlepšili. Soupeř nám však hrozil pořád z brejků, na to jsme hráče upozorňovali. Potom jsme postupem času tomu snažili zabránit a také tomu zabránili a dovedli jsme utkání do vítězného konce,“ popisoval pro klubový web trenér Vladimír Kýhos a pokračoval:

„Dneska jsem říkal hráčům, že není umění vyhrát zápas, když se daří, ale když ten zápas je vyrovnaný a takto to dotáhnout do konce. Pro nás je to dobré vítězství na začátek a je vidět, že ta liga bude vyrovnaná, tak jak se o tom psalo,“ uvědomuje si zkušený kouč.

Mostečtí lvi – Stadion Cheb 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Šimeček (Procházka), 59. Šimeček (Kýhos, Kroupa), 60. Mical (Řehoř).

Mostečtí lvi: Hofmann, Šoustek – Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Kroupa, Urban, Hofmann, Šoustek – Kysela, Písařík, Böhm (A) – Šimeček, Kýhos (A), Procházka – Zdeněk, Řehoř, Mical – Smolka. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Iakhanov, Kořán, Shikut, Leština, Strýček (C), Stejskal – Troška, Fečo, Nekvinda (A) – Konášek, Trapl, Šťastný – Rozhon, Parshakov, Krutina – Čejka (A), Vašíček. Trenér: Petr Nekvinda.

Domácí Milan Bořík ovládl jubilejní 10. ročník memoriálu.
Domácí Milan Bořík ovládl jubilejní 10. ročník memoriálu