„Báli jsme se, že fanoušci nebudou puštěni na místa k stání, naštěstí tomu tak není,” oddechl si Vlk. Co tedy musí být splněno, aby v Litvínově bouřilo šest tisíc fandů jako v minulosti?  Tři tisíce diváků musí mít negativní test, prodělaný covid nebo očkování. A dál? Ze zbylé kapacity litvínovského stadionu, což jsou další tři tisícovky fanoušků, musí mít polovina očkování nebo prodělaný covid, druhou polovinu budou tvořit pouze testovaní.  Samozřejmostí jsou roušky po celý průběh zápasu.

Natěšení fanoušci se startu soutěže nemůžou dočkat. Zájem o permanentní vstupenky, které se začaly prodávat minulé pondělí, je velký. 

Podívejte se, jak to nyní vypadá na litvínovském zimáku: 

Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově | Video: Deník/František Bílek

Aby Litvínovští splnili licenční podmínky, museli rozšířit počet míst k sezení. „Přidělali jsme celou řadu sedaček za střídačkami. Nyní splňujeme licenční podmínky, které říkají, že každý klub musí mít na svém zimním stadionu dva tisíce sedaček.”

Řada fandů vítá, že od září se opět smí na místa k stání. Hlavně skalní příznivci z jihu jsou nadšení. „Snad to není sen. Konečně jsem doma. Věřím, že už natrvalo,” byla dojatá při čtvrteční přípravě s Karlovými Vary (3:1) fanynka Mirka. Po roce se totiž mohla na své oblíbené místo na kultovní tribuně sever. „Konečně!" přidal se ve stejném duchu Jára Skramušský. „Už mi to tam chybělo," dodal. 

Co Verva chystá pro své fanoušky nového? „Kvůli komfortu za pár týdnů dojde k modernizaci turniketů. A pod jižní tribunou chceme pro fanoušky udělat fanshop, aby ti nejvěrnější z kotle nemuseli o přestávce přecházet za sever.”

V budoucnu pak projde celý Zimní stadion Ivana Hlinky rekonstrukcí. „Když vše půjde podle stanoveného harmonogramu, tak by se poprvé mělo pracovat v prosinci 2022, rekonstrukce bude trvat 18 měsíců. Opět pokud vše půjde podle předpokladů," přiblížil tiskový mluvčí HC Verva Litvínov Ondřej Vlk.  

Vera tak bude muset hledat azyl, v úvahu by mohly přicházet zimní stadiony v Chomutově nebo Ústí nad Labem.