Do konce základní části hokejové extraligy zbývají tři závěrečná kola. Verva, zdá se, nabírá formu před play off v praví čas. Ráda by ji potvrdila i v dnešní těžké zkoušce na třineckém ledě.

ORSZÁGH: VÝHRY JSOU TEĎ PRO NÁS DŮLEŽITÉ

„Celý tým do jednoho hráče maká, jednou se to muselo zlomit. Musíme v tom pokračovat a dobře se připravit na play off,“ komentuje ojedinělou letošní sérii úspěchů svého mužstva 38letý Lukeš, útočník elitní litvínovské formace.

V nejmenší extraligové baště v zemi zažívají po nevýrazných měsících před jarní oživení. Mazák Viktor Hübl překonává rekordy, ofenzivní borci začali dávat góly, prosazují se zahraniční akvizice v čele se spolehlivým slovenským gólmanem Denisem Godlou.

Litvínov je v poslední dobou prostě v pohodě. „Chceme jít do play off připravení. Pro nás je velmi důležité, že vyhráváme. Chceme jít do desítky, bohužel nám nenahrávají výsledky ostatních týmů,“ konstatoval litvínovský trenér Vladimír Országh, jehož svěřenci mají na dohled desáté Vítkovice i jedenácté Karlovy Vary, na které ztrácejí dva, respektive tři body.

Petr Pastýřík.
Pastýříka v boxerském debutu zradilo oko. Podlehl zkušenému Vařakovi

V týdnu čekají vedle zápasu v Třinci Vervu ještě domácí zápas s Českými Budějovicemi a derniéra ve Zlíně. Manko se dá smazat. „Dáváme docela dost gólů, daří se nám i venku. Dobře napadáme a hrajeme do obrany, navíc Godlič chytá výborně,“ vyjmenoval pro klubový web Lukeš předpoklady, které by chemiky mohly donést do top deset.

Verva zároveň podstupuje před klíčovou částí sezony zajímavé herní testy. Dnes se představí na ledě nejlepšího celku extraligy, tedy v Třinci, v neděli porazila v tabulce třetí Boleslav. „Pro nás to opravdu bylo důležité vítězství. Chtěli jsme potvrdit body, které jsme dovezli z venkovních zápasů,“ vrátil se k výhře 6:3 kouč.

OPORY NABÍRAJÍ DECH V PRAVÝ ČAS

Országh mohl být spokojen s druhou třetinou, kdy jeho svěřenci otočili průběžný stav z 0:1 na 5:2. Řádila formace, kde se daří patriotům Hüblovi s Lukešem. „Byli to oni, kdo zavelel k obratu a dal důležité góly. Očekáváme, že se každá lajna nějakým způsobem přidá,“ chválil.

Pozitivní hodnocení bral čtyřbodový Lukeš s nadhledem.

„Pár zápasů se mi nedařilo, ale dneska hrál dobře celý mančaft. Je jedno, kdo dá góly. Už v první třetině jsme měli šance, akorát jsme je nedali. Musím pochválit kluky, že hráli celých šedesát minut,“ dodal kadaňský rodák Lukeš.

Mostecké házenkářky.
Andělé musí do karantény. Čtyři hráčky mají vir, další na testy čekají