Noční můra nabírala obrysy už po třech minutách od úvodního buly, kdy se Louny prosadily třikrát a vyhnali brankáře Mostu Kovaříka na střídačku. Mostečané po duelu, ve kterém padli 4:10 nechápavě kroutili hlavami.

„Vůbec netuším co se dneska stalo, všichni jsme z toho byli překvapení. Každý je porazitelný i my,“ řekl po střetnutí domácí Marek Čmolík.

„Bylo to špatné z naší strany. Hlavně i kvůli fanouškům a lidem co přijdou na hokej, kteří nás přijdou podpořit. Nástup byl špatný, když za tři minuty prohráváme 0:3. Když už jsme se nadechovali, tak uděláme faul a inkasujeme. Nemůžeme hrát tolikrát ve třech. Musíme se všichni zvednout a hrát lépe, jedeme tam vyhrát a sérii vrátíme do Mostu,“ burcuje další zkušený mostecký hráč Vítězslav Nedrda.

„Na odvetu nastoupíme s jiným přístupem a jediným úkolem a to vyhrát. Věřím, že ten lev, co máme na dresu, se v nás probudí a vyhrajeme,“ doplnil Čmolík.

Vyhrát Most v Lounech musí, protože v opačném případě mu skončí sezona. Odveta se u soupeře hraje v úterý od 19.00 hodin a finále, které se zdálo být jasnou záležitostí pro Lvi, tak dostává dramatický nádech.

T. Urban, V. Veverka