„Ještě byla možnost, že bych mohl někam přestoupil, zájem byl i z extraligy. Bylo to fakt i příjemné, že to není jen o tom dohrát v Litvínově. Je hezké, že se ptaly i jiné kluby, že by mě braly,“ usmívá se šlachovitý útočník.

Chuť do hokeje stále má, vtípky na věk od mladších neslyší. „Těším se asi jako na každou sezonu, jen tedy doufám, že bude lepší než ta co byla. Mám pořád chuť hrát, fyzicky se cítím dobře, vlastně pořád stejně. Jsem nachystaný se nachystat,“ vysvětluje a dodá, že i když v posledním ročníku dal příjemných devatenáct gólů, tak statistiky už příliš neřeší.

„Já bych byl radši, kdybychom se líp umístili, než prožívali ty nervy do poslední chvíle,“ dodává Viktor Hübl s tím, že o svých rekordech ví, ale spíš jen pro to, že mu je připomněli známí. „Dokud hraju tak tohle opravdu moc neřeším. Jednou třeba po kariéře si k tomu sednu a přečtu si, co jsem dokázal, ale teď mě to nechává klidným,“ poukazuje hokejista, který je proti kroku uzavření extraligy, který se poslední dobou hodně diskutuje.

„Je to otázka asi kvůli penězům, firmám asi padly finanční prostředky a zároveň i klubům, ale podle mě to pro hokej nebude dobře. Extraliga tím moc nezíská na úrovni. Já bych určitě naší extraligu neuzavíral,“ říká Viktor Hübl.

VIKTOR HÜBL

Viktor Hübl se chystá už na 13. sezonu za sebou a celkově osmnáctou v dresu Litvínova. V nejvyšší soutěži ho čeká 23. ročník. S 1167 zápasy, 841 body, 380 brankami i 461 asistencemi vládne Hübl statistikám soutěže mezi aktivními hráči. Hübl může útočit i na další klubový rekord. Za Litvínov odehrál 879 zápasů, ve kterých vstřelil 289 gólů a přidal 371 asistencí. Se 660 body je o 20 bodů druhý za Hlinkou. V počtu asistencí klubové statistiky vede.